Bir Sayfa Seçin

OPERA TARAYICI

Son zamanlarda yasaklı sitelere girişte DNS çözümlerininde çalışmamaya başlaması üzerine internet üzerinde ufak bir araştırma yaptım. Web üzerinde ki Tünel uygulamalarının pratik olmaması yanısıra,  bilgisayarı ağırlaştırdığını düşündüğüm haricen kurulan VPN çözümüde hoşuma gitmeyince bir zamanların çok kullanılan Opera browserini tekrar indirmek benim için kaçınılmaz hale geldi.

OPERA İLE GELEN TÜMLEŞİK VPN

Opera Browserla beraber gelen tümleşik vpn sayesinde artık DNS değiştirmek ya da  haricen girmek zorunda kaldığınız VPN gibi,  bunun yanısıra kopyala yapıştır yapmak gibi pekte pratik olmayan  tünel çözümlerinden  biraz nefes almanızı sağlıyor. Bunların yanısıra tamamen doğal ve yine tümleşik olarak gelen reklam koruyucusu ile internet hayatınızı daha da kolaylaştırıyor.

BAŞKA NE YENİLİKLER vAR

Tümleşik VPN ve Reklam engelleme eklentileri haricinde  WhatsApp mesajlaşma, Facebook Messenger gibi eklentilerde yine bu browserda yerini almışlar. Ayrıca browser içerisnde anlık resim alma yani screenshot özelliği eklenmiş böylelikle broswerdan ekran resmi alabiliyoruz.

NASIL KULLANIRSINIZ?

Aslında kullanımı çok basit öncelikle Opera Tarayıcıyı verilen linkten indiriyoruz. Daha sonrasında kurulumunu yaptığımız tarayıcıdan resimde görüldüğü üzere VPN kısmının anahtarını on yani açık konumuna getiriyoruz. ayrıca aynı bölümden istediğimiz bölge ülkelerinide ayarlayabiliyoruz.

Pin It on Pinterest

Shares
Share This