Bir Sayfa Seçin
{

Penis Erectus Non Habet Conscientiam

Erekte olmuş erkek cinsel organının vicdanı olmaz.

YENİ BİR İŞ KURMAK

ERGENLERİN SİNEMA ANLAYIŞI

SEYAHATE ÇIKARKEN

BLOG’A BAŞLARKEN

ALMANYA BİZİ KISKANIYORMUŞ

MODANIN BİZİ GÖTÜRDÜĞÜ YER

EN ÇOK SATILAN 10 MÜZİK ALBÜMÜ

ALMANYA BİZİ KISKANIYORMUŞ

Seyahat

Seyahat

AMERİKAN SİNEMASI
AVRUPA SİNEMASI
ASYA SİNEMASI
SİNEMA NEDİR?

SİNEMA NEDİR?

Sinema nedir? Bizim için hayal tozumudur? Bizi bunca zaman etkileyen ışığın dansımıdır.

UMBERTO D.

UMBERTO D.

Yaşlı emekli devlet memuru olan Umberto Ferrari, emekliler tarafından düzenlenen bir politik sokak gösterisine katılıyor.

Gündem Kaos

“SANA BİR İYİ BİR DE KÖTÜ HABERİM VAR. İYİ HABER; HENÜZ ÖLMEDİK. KÖTÜ HABER; HALA YAŞIYORUZ.”

-ANTON PAVLOVİÇ ÇEHOV

Gündem dediğimizde aklımıza, rutin bir günde bir toplantıda önemli olan konuların göz önüne alınması gelir. Ama konu Türkiye ise o gündemler günün konusu değil saatlerin ya da dakikaların konusu haline bile gelebiliyor. Gündeme yetişmek için sürekli bir gözümüz sosyal alemde, bir gözümüz ana akım haber yayınlarındadır. Bir bakıyorsun cinayetler, soygunlar, yolsuzlukluklar, hukuksuzluklar, savaşlar, ekonomi moda, magazin derken, o kadar hızlı değişiyor ki gündem, insanların kafası karışıyor. Bir yanda ailesini geçindirmek için günlük nevalesini çıkarmaya çalışan emekçiler, diğer yanda hangi aleme akacağını şaşırmış gençlik, bir başka yanda daha nasıl daha çok kazanırım diyen patronlar. Her yan bir cümbüş trafiğine dönmüş. Can Yücel’in dediği gibi: Fakirin gayri meşru çocuğu olursa piç, zenginin olursa yasak aşkın meyvesi olur. Fakir, kız peşinde koşarsa sapık, zengin koşarsa playboy olur. Fakir toplanırsa çete, zengin toplanırsa toplantı olur. Fakir çalarsa hırsızlık, zengin çalarsa yolsuzluk olur. Kavramların bile cepteki paraya göre değiştiği bir dünyada adalet arıyoruz. 

Kendimden Mesaj

İzlediğim filmler hakkında sayıklamalar yaptığım bir bölüm olacak. Her ne kadar arada spoiler çaksamda çoğu filmler zaten eski olduğu için sorun teşkil etmeyecektir.

Semih Kemik

Yazar

Pin It on Pinterest

Shares
Share This