Bir Sayfa Seçin
WITHLOCALS

Mayıs 22, 2018

WITHLOCALS’ LA ŞEHİRDEN BİRİ GİBİ OLUN

TAMAMEN KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ REHBERLİK

Withlocals, kişiselleştirilmiş seyahat deneyimlerini diğer insanlarla paylaşıma açan bir website ve internet uygulamasıdır. Seyahat sektörü hızla büyüyen küresel bir pazardır. 2013 yılında kurulan Withlocals, 1.200’ü aşkın tamamen özelleştirilebilir, %100 kişiselleştirilmiş turlar ve onlarca uluslararası şehirdeki 900 yerel ev sahibi tarafından yönetilen faaliyetler sunmaktadır. Withlocals’ın misyonu, insanları ve kültürleri seyahat yoluyla birbirine bağlamaktır. Bir nevi ziyaret edilen şehiri dilinizi bilen ve o şehirde yaşayan bir kişi tarafından rehberlik hizmetini, normal tur rehberlerinden çok daha ucuz fiyatlara getiren aynı zamanda kendinizi çok daha fazla o şehirden biriymiş gibi kültürel aktivitelere dahil edebilen bir uygulamadır.

WITHLOCALS İLE PARA KAZANABİLİRSİNİZ

YABANCI DİLİNİZİ KAZANCA DÖNÜŞTÜRÜN

Bu tip uygulamalar aslında daha öncede vardı ama withlocals uygulaması reklamlarla ve arayüzünün daha basit olması sebebiyle daha fazla ön plana çıkmıştır. Bir de bunun yanısıra verilen hizmet ücretlerinin diğer uygulamalardan daha düşük olduğunu belirtmektedir. Bu uygulamadan seyahat edeceğiniz ülke şehirlerinde, daha uygun ve daha samimi tur rehberleri bulabilirsiniz. Aynı zamanda siz de kendi şehrinizde bu uygulama üzerinden hizmet vererek hem ülkenize gelecek misafirlerin kültürünüzü yakından tanımasına vesile olur. Diğer yandan bu aktivitenizi kazanca dönüştürebilirsiniz..

WITHLOCALS’A NASIL ÜYE OLUNUR NE  YARAR SAĞLAR?

WITHLOCALS HAKKINDA Kİ DETAYLAR

Withlocals‘a linkinden siteye ulaştığımızda basit bir arayüz bizi karşılıyor. Sign In butonunda üyeliğimizi için iki metod sunuyor ya e posta adresinizle ya da halihazırda olan bir facebook hesabınızla sisteme üye oluyoruz. Bundan sonrasında artık host yani ev sahibi  ya da guest yani ziyaretçi olmak bize kalmış. Daha ucuza daha samimi tur rehberi tadında gezi arkadaşları edindireceği gibi sizi yalnız olduğunuz o şehirin gizemli yerlerini keşfetmenizi sağlar. Klasik tur rehberlerinin sizi şehrin en bilindik turistik noktalarını gezdirmesi sizi açmıyorsa kesinlikle bu uygulamadan bir hostla gezinize heyecan katabilirsiniz.

WITHLOCALS PARTNERLERİ NE SUNAR?

DEĞİŞİK TECRÜBELERE HAZIR OLUN

Partnerler yani ev sahipleri etkinlik yaparak size yerel mutfak lezzetlerini tattırabilir ya da sadece yerel insanların takıldığı ama turistlerin bilmedikleri trend yerleri gösterebilir. Bu tamamen ziyaretçi ve ev sahibinin arasında olan tamamen kişisel bir aktivitedir. Evsahibi olan kişi daha bir çok alternatif sunabilir bu sadece yemek ve gezmek ile sınırlı değildir. Mesela sizi bir partiye  davet ederek, çok hoş bir gece geçirmenizi sağlayabildiği gibi, size bildiği bir mesleği ve ya maharetli olduğu bir işi öğretebilir. Bu tamamen ev sahibine bağlıdır. Sitede host olduğunuzda ne sunduğunuzu seçeneklerden ayarlayarak sizde bir nevi amatör tur rehberi olabilirsiniz.

WITHLOCALS HOST VE PARTNERIN FARKLARI NEDİR?

AMBASADOR YANİ ELÇİ OLMANIN AVANTAJI NEDİR?

Host adından da anlaşılacağı üzere ev sahibi anlamına gelir. Partner ise çalışma ortağı gibidir. Dolayısıyla host olmakla partner olmanın arasında bazı farklar vardır. Bir de bunların yanısıra Ambasador yani sitede bir nevi elçilik ünvanı verilen fotoğrafçılar bulunmaktadır. Partner olmak için ticari websitenizin linkininde bulunduğu bir e posta ile başvurabiliyorsunuz. Ambasador yani Elçi olmak istiyorsanız; motivasyonunuzu belirten bir yazı ile CV nizin yanısıra, en az 5 fotoğrafa sahip portfolyonuzu e posta atarak onaylanmanız üzerine uygulamada elçi yani ambasador olabiliyorsunuz. Avantajı her ziyaret ettiğiniz Host için 30 Euro kazanabiliyorsunuz ki bu Türkiye şartlarında gerçekten iyi para sayılır. Aynı zamanda sevdiğiniz işi yani fotoğrafçılığa da devam etmiş olurken diğer yandan kişisel ağınızı genişletip geliştirebiliyorsunuz.

Seyahate çıkmak yolda olmak ve birileri ile bir şekilde tanışmak yollarının iyi niyetle kesişimi gibi…

Yeni şeyler denemek yolculuğunuza yeni deneyimler eklemek için kesinlikle ilginç bir fikir olabilir. Yeni ülkeler yeni insanlar keşfetmek kimi zaman yardım etmek için kimi zaman yardım almak için kullanılabilir bir uygulama olacaktır. Hatta gelecekte bu tarz uygulamalrın artacağı dünyanın gittikçe global bir köye dönmesinden bellidir.

Alakalı Yazılar

BELGRAD SEYAHATİ

BELGRAD SEYAHATİ

Sırbistan Belgrad gezimle alakalı bilgileri sizlerle paylaşmadan önce,

AIRBNB

AIRBNB

Airbnb seyahatinizde otellere alternatif bir konaklama hizmetidir.

Pin It on Pinterest

Shares
Share This