Bir Sayfa Seçin
UDEMY’ İ KİMLER KURDU? NE İŞE YARAR?

UDEMY DİJİTAL EĞİTİM PLATFORMU

UDEMY Eren Bali ve Oktay Çağlar adlı 2 Türk girişimci tarafından 2010 yılında kurulmuştur. Daha sonra aldıkları yatırımlarla şirketi daha yukarıya taşıyıp bir marka değeri haline getirmişlerdir. UDEMY tam olarak çevirimiçi eğitim platformudur. Dünyada yaklaşık olarak 50  farklı dilde ve bir çok konuda 30000 kadar eğitimciyi 20 milyon kadar öğrenci ile buluşturan bir sistemdir. Bu özelliğinden dolayı mottosu yolu sürekli öğrenmekten ve öğretmekten geçen insanların biraraya geldiği bir platform olmuştur. Öğrenmenin yaşı yoktur dolayısıyla dijital çağda böylesi bir platform ciddi anlamda bir çok eksikliği gideriyor. Düşünün ki bir şeyler yapmak istiyorsunuz ancak çok pahalı olan ya da zamanınıza uymayan kurslara katılamıyorsunuz. Bunun yerine bünyesinde aynı ayarda ya da daha kaliteli kurslara çok daha ucuza ulaşmanın yanında, her istediğiniz an tekrar izleyebileceğiniz bir ders bankasına da ulaşmış oluyorsunuz. Dersleri istediğiniz saatlerde izleyip hayatınızdaki programada uydurabilirsiniz.

GELECEĞİN EĞİTİM PLATFORMUYLA SİZDE

BİLGİNİZİ KAZANCA DÖNÜŞTÜREBİLİRSİNİZ.

Son yıllarda popüler hale gelen UDEMY diğer bir anlamıyla online eğitim platformu insanların ilgisini çekmeye başladı. Değişik bir yöntemle aslında bir nevi öğretmenle öğrenciyi bir araya getirmeye dayalı bir platform oldu. Bu tarz öğretici dersler hali hazırda youtube’da da vardı ancak UDEMY’ nin farkı Youtube’da bir sürü saçma sapan “clickbait” yani konusuyla görselinin alakası olmayan videoların arasında istenilen derslere ait videoları bulmak hem zor, hem de bu tip online ders hazırlayacak öğretici kişilerin bunları öğretmek istemesini sağlayacak hiç bir destekleyici faktör yoktu. Siz olsanız hiç bir kazancınız olmadan vaktinizi böyle ders videoları hazırlamakla harcayıp, youtube’a yüklermiydiniz? Dolayısıyla UDEMY bu platformda eğitmenlerin emeklerinin de zayii olmayacağı bir eğitim portalı oluşturuyor. Bu sebeple gayet başarılı olduklarını düşünüyorum. Eğer bilgi ve birikiminiz varsa eğitim videoları hazırlayıp bunu kazanca dönüştürebileceiniz  bir mecrada yerinizi almalısınız.

UDEMY’ DE DERSLERİ NASIL ALIRSINIZ?

NASIL EĞİTMEN OLURSUNUZ?

UDEMY’ e kayıt olduktan sonra artık gerisi çok basittir. Türkçe ve gayet kullanışlı olan ara yüzü ile sizi yönlendirir. Öğrenciyseniz ya da ders almak istiyorsanız bu işlem basittir. Aradığınız bir konuda size cazip gelen bir derse çok cuzi miktarda ücretle sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda eğer eğitmen olmak istiyorsanız yine kayıt olduktan sonra size bir kaç basit soruyla eğitim sayfanızı oluşturmanızı sağlayacak gayet basit bir arayüze sahip bir sistemdir. Sistem sadece yazılım geliştirme üzerine bir kurs değildir. Bir çok alanda farklı kurslara sahiptir. Mesela Pazarlama ya da Kişisel Gelişim Kursları bunlardan bazılarıdır. Eğer hayatınıza daha farklı sektörlerde farklı mesleklere doğru yön vermek istiyorsanız kesinlikle size bu kursları tavsiye ediyorum.

UDEMY’ BUSINESS SEÇENEĞİ NEDİR?

KESİNLİKLE LİSANSA İHTİYACINIZ VAR.

Amatör eğitmenlerin yanısıra profesyonel hizmet veren bu uygulama profesyonel eğitmenlere özel birde business kısmını hayata geçirdi. Tabi bu kısımda eğitmenlerin kendi branşlarında eğitim verebilmesi için lisans şartı getiriyorlar. En iyi eğitmenlerin kursları  bu paketin içinde toplanmıştır. Tabi ulaşmak için biraz ücret verilmesi gerekmektedir. Business seçeneğinde bireyselden çok takım şeklinde kurs verilmesi amacındadır. Yani en az 5 kişiden oluşacak öğrenci grubuna öğrenci başına 240 usd gibi yıllık bir rakamla eğitmenlik yapmak gibi. Her halükarda bilginiz ya da becerinizin olduğu bir konuda lisansınız olmasada eğitmenlik yaptığınız kısmı kullanarak, eğer kendinize güveniyorsanız iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Sitenin verdiği bilgilere göre kazanç şu şekilde hesaba yansır: Eğitmen Promosyonu: Öğrencilerin Eğitmen Kuponu kullanarak kurs satın aldığında eğitmenin elde ettiği %97 gelir payı (%3 idari işleme ücreti alınır, Japonya’da bu oran %4’tür)Udemy Organik: Eğitmen Kuponunun kullanılmadığı organik Udemy satışlarındaki %50 gelir payı. Kullanıcı, Udemy platformunda kurslara göz attıktan veya Udemy promosyonundan yararlanarak bir kurs satın aldıktan sonra gerçekleşen satışlarda Udemy ve eğitmen eşit miktarda pay alır. Not: Udemy iOS ve Android uygulamalarından yapılan satışlarda Apple ve Google toplam satış tutarı üzerinden %30 ücret alır.

Pin It on Pinterest

Shares
Share This