Bir Sayfa Seçin

YURT İÇİ YA DA YURT DIŞI SEYAHATLERİM HAKKINDA BİR ŞEYLERDE OLSUN 

SEYAHATLERİ DAHA KOLAY VE RAHAT HALE GETİRMEK İÇİN TİYOLAR  

Seyahatin en önemli kısmı ulaşımdır. Hele ki birde yurt dışına gidiyorsak bu daha fazla önem kazanır. Malum bir yere uçmak oradaki yerleşim yerinde her hangi bir konaklamak için yer bulma seçeneklerinden daha azdır. Dolayısıyla insanlar seyahatlerinde özellikle ulaşım giderlerini bütçesine uydurması gerekir. Aşağıdaki uygulamalar sayesinde ucuz uçak bileti satın almayı ya da en azından hangi sezonlar daha ucuz uçma şansının olduğunu öğrenebiliriz.

SKYSCANNER: DİJİTAL ALEMİN EN BÜYÜK UÇAK BİLETİ ARAMA MOTORU

NE KADAR ERKEN ALMALIYIZ? HANGİ ARACI KURUMLAR DAHA AVANTAJLIDIR?

En büyük uçuş ve uçak bileti arama motorudur. Yüzlerce havayolu şirketini ve acentesini gerçek zamanlı tarayarak size bütün ayrıntılarıyla beraber fiyat bilgisini sunar. Bunun yanısıra araç kiralama ve otel rezervasyon kısmıda bulunmaktadır ama bu kısmıyla şimdilik ilgilenmiyoruz. Skyscanner arama motorunu sadece bilgisayarında değil indireceğiniz uygulaması sayesinde Android ya da Ios tabanlı akıllı telefon yada tabletinizde de kullanabilirsiniz. Yalnız bu site bilet fiyatlarını acenteler üzerinden çekmekte ve siz bu biletleri alırken seçeceginiz bir online acente üzerinden kredi kartı yoluyla alacaksınız. Aynı uçuşa bilet satan birden çok acente göreceksiniz ve seçiminizide hangisi size daha cazip ve ucuz geliyorsa ödemenizide ona yapabilirsiniz.

MOMONDO UÇAK BİLETİ UYGULAMASI

İLK SEYRETTİĞİM FİLMİYDİ IL DECAMERON VE BENİ GERÇEKTEN ETKİLEMİŞTİ.

Aynı şekilde bu da uçak bileti arama motorudur. Bilet araştırması yaparken bunuda göz önüne almalısınız bu tarz programların ucuz uçak bileti bulmanızda karşılaştırma yapmanız için çok önemlidir. Momondo ve Skyscanner arasında çok büyük bir fark göremedim ama Skyscanner sanıyorum uçuş ve destinasyon konusunda bir tık daha iyi gibi geldi bana. Genel aramalarımda ve kendi uçuşlarımda genelde skyscanner, momonda’dan daha ucuz bilet çıkardığından genelde biletlerimi skyscanner üzerinden rezerve yaptım. Ama sizin destinasyonunuza ve ya tarihlerinize daha ucuz uçak bileti çıkarabilir denemekte fayda var.

KAYAK UÇAK BİLETİ UYGULAMASI

İLK SEYRETTİĞİM FİLMİYDİ IL DECAMERON VE BENİ GERÇEKTEN ETKİLEMİŞTİ.

Bir başka uçak bileti arama motoru bununda diğerlerinden çok bir farkı yok ama destinasyon ve bilet fiyatı kontrolü yaparken en azından işinizi sağlama almış olursunuz genelde seyhate çıkmadan önce ne kadar ucuz ulaşım yaparsanız o kadar yeme/içme eğlence ve konaklamanıza ayıracağınız bütçe artar. Bu siteninde muadilleri gibi telefonunuz ya da tabletiniz için uygulaması var. Bazı destinasyonlar ve tarih aralıklarında farklı fiyatlar karşınıza çıkartabilir. Buradan da KAYAK ‘a ulaşabilirsiniz

KIWI.COM BİLETİ UYGULAMASI

İLK SEYRETTİĞİM FİLMİYDİ IL DECAMERON VE BENİ GERÇEKTEN ETKİLEMİŞTİ.

Bir başka uçak bileti arama motoru olan  Kiwi.com (önceden skypicker.com olarakta bilinir) bir Çekoslavak çevrimiçi seyahat acentesidir. Web sitesinde, Kiwi.com bir ücret toplayıcı, metasearch motoru ve uçak bileti rezervasyonu sağlamaktadır. Eşsiz özelliği “sanal ara bağlantı” dır – normal olarak işbirliği yapmayan havayollarını birleştiren uçuş güzergahları satarken, Kiwi.com kaçırılan bağlantıları birleştirilmesini garanti eder. Bütün hava yolları şirketlerinin buna uygun  kombinasyonlarınının karşılaştırmasını yapabileceğiniz güzel bir uygulama daha, anlattığım diğer arama motorları gibi bununda kendine has bir sistemi olması yanısıra harita üzerinde fiyatlandırmaları görebilmeniz açısından işlevsel bir arama motoru. Dolayısıyla harita üzerinden diğer uygulamaların destinasyon fiyatlarıyla karşılaştırılabilirsiniz.

AIRFAREWATCHDOG.COM BİLETİ UYGULAMASI

İLK SEYRETTİĞİM FİLMİYDİ IL DECAMERON VE BENİ GERÇEKTEN ETKİLEMİŞTİ.

Uçak biletleri için arama motoru olması yanısıra her gün yenilenen en ucuz tarifeli biletleri anasayfasında sürekli duyuran bunun yanısıra üye olduğunuzda gitmeyi düşündüğünüz yerin uçak biletleri düştüğünde haber veren bir sistemi var. Daha çok Amerika kıtasındaki destinasyonlardaki ucuz uçuşları takip etmekte kullanışlı olan bir uygulama.

AIRFAREWATCHDOG.COM BİLETİ UYGULAMASI

İLK SEYRETTİĞİM FİLMİYDİ IL DECAMERON VE BENİ GERÇEKTEN ETKİLEMİŞTİ.

Turna.com adından da anlaşılacağı üzerine bir Türk şirketi ama diğerlerinden bir farkı aldığınız biletlerden puan kazanıp yine bu puanları uçak bileti almakta kullanabileceğiniz bir site. Ayrıca kullandığınız kredi kartlarınızın puanlarınızıda site üzerinden Turna.com daki hesabınıza aktarabilir ve biletinizi yine bu site üzerinden alabilirsiniz. Diğer sitelerden farklı olarak uçuş arama motoru olmak yanında bünyesinde acente bulundurmaz bunun yerine aynı zamanda acente hizmetini kendi vermektedir dolayısıyla müşterilerine puan kazanarak uçma ayrıcalığı tanır.

SON OLARAK BİR KAÇ TİYO VEREBİLİRİM BELKİ BİLİYORSUNUZDUR.

BİLET FİYATLARINI ETKİLEYEN KOŞULLARI BİR KAÇ MADDE İLE SIRALADIM.

Bilet fiyatlarını etkileyen durumlar:

  • Genelde 22 -23 gün sonrasına ucuz bilet bulma şansınız daha fazladır bundan daha uzun tarih aralıklarına baksanızda overbooking yani koltuktan fazla bilet satışı denilen durumdan dolayı daha ucuz biletler çıkmayabilir.
  • Salı ve Çarşamba günleri en ucuz uçulan günlerdir. En pahalı uçuşlar Cumratesi günü olan hafta sonu uçuşlardır. “Skyscanner”
  • Bazı sezonlar bilet fiyatlarında bazı destinasyonlarda indirimler olur bu dönemlerde ucuz bilet yakalama şansınız artar.
  • Tarayıcınızda bilet fiyatları araması yaparken tarayıcınızı gizli modda kullanın çünkü bir kaç arama sonrasında aynı biletin daha pahalı olduğunu görebilirsiniz.
  • Sürekli charter uçuşları takip etmelisiniz eğer tarihleriniz esnek değilse zaten fazla şansınız olmayacaktır.
  • Ucuz havayolları ile biraz otobüsvari de olsa ucuza bilet bulabilirsiniz. Bunlardan bazıları (ryanair, easyjet, pegasus, wizzair, eurowings) gibi.
  • Değişik destinasyonlar üzerinden bazı aktarmalı uçuşlar daha ucuza gelebiliyor.
  • Son olarak kullandığınız havayollarının mil programlarına üye olmayı ihmal etmeyin. İyi yolculuklar…
SEYAHATE ÇIKARKEN

SEYAHATE ÇIKARKEN

Kimileri için seyahat: A noktasından B noktasına gitmek olsa da, aslında gidilen yerlere selam götürmek olmalıdır…

AIRBNB

AIRBNB

Airbnb seyahatinizde otellere alternatif bir konaklama hizmetidir.

WITHLOCALS

WITHLOCALS

Withlocals, kişiselleştirilmiş seyahat deneyimlerini diğer insanlarla paylaşıma açan bir website ve internet

Pin It on Pinterest

Shares
Share This