Bir Sayfa Seçin
UCUZ OTEL NASIL BULUNUR

Mart 16, 2018

UCUZ OTEL REZERVASYON REHBERİ

SEYAHATLERİNİZDE KULLANABİLİRSİNİZ. 

Seyahatin ulaşımdan sonraki en can alıcı bölümüdür. Her kesin aklında bir sürü soru vardır. Bu soruların cevapları da  kişilerin kendisi ya da seyahate çıkacağı kişilerle belirlediği ihtiyaçlarında gizlidir. Kimileri seyahate iş için kimileride tatil için çıkarlar kimileri yalnız kimileri aile ya da arkadaşlarıyla çıktığı için burada kriterler içinde bulunulan duruma göre değişir. Dolayısıyla fiyatlarda bu oranda artar ya da düşer. Bir de otellerin sezonlara göre değişkenlik gösteren fiyatları vardır. Bu yazımızda kullanılan programlar ve ne işe yaradıklarını göreceğiz.

BOOKING.COM EN YOĞUN KULLANILAN EFSANE OTEL ARAMA MOTORU

SEYAHATLERİNİZİN VAZ GEÇİLMEZ MOBİL UYGULAMALARINDAN BİRİDİR. 

Benim de çok beğendiğim bir uygulama ve aynı zamanda website olan booking.com neredeyse dünyadaki neredeyse tüm otellerin en iyi fiyatlarını sunmak üzere tasarlanmış olan bir arama motorudur. Bir çok ülkeden bir çok otel, hostel ve kiralanabilecek dairenin bulunduğu arama motorunda kullanıcılarının beğenisi ve aynı zamanda üyelerine verdiği özel indirimlerle gerçekten çok iyi bir hizmet veriyor. Dolayısıyla piyasadaki fiyatlara daha iyi otellerde konaklama imkanınız oluyor. Aynı zamanda uçak bileti ve araç kiralama kısımlarıda var uçak rezervasyonu için KAYAK.com’un altyapısını kullanıyor. Arç kiralama için ise Rentalcars.com un alt yapısını kullanıyor. Kişisel fikrim sadece otel rezervasyonu için kullanmanız daha yararınıza olur.  Bu arada bir süredir Türkiye’den kullananlar için Türkiye’de ki otellere fiyat vermiyor. Ama yurt dışı seyahatlerinizde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Aşağıda bulunan referans koduyla %10 indirim alabilirsiniz. Booking.com

EXPEDIA.COM REKABETİ KENDİ ALT FİRMALARIYLA YAPAN GARİP BİR ŞİRKET

KENDİ KENDİSİYLE REKABET YAPAN SEYAHAT ACENTESİ

1996 Yılında Microsoft tarafından kurulan 1999 da Microsoft’tan bölünerek ayrılan Amerikan seyahat şirketidir. Bünyesinde 75 ülkede hizmet veren 200 kadar acente bulunur. Expedia.com, Hotels.com, Hotwire.com, Trivago, Venere.com, Travelocity, Orbitz, gibi bir çok arama motorununda aynı zamanda sahibi olan otel rezervasyonu, uçak bileti, deniz seyahati, araç kiralama  ve tatil paketleri satan arama motorudur. Karşılaştırma yapabilmek için birden çok arama motorundan yararlanmanız gerekebilir.

SANAT DEMİŞKEN ÜNLÜ YÖNETMEN PIER PAOLO PASOLINI’Yİ HATIRLADIM.

İLK SEYRETTİĞİM FİLMİ IL DECAMERON, BENİ GERÇEKTEN ETKİLEMİŞTİ.

2005 Yılında Expedia bünyesine katılmış olan bu arama motorunda değişik ve bir o kadar kazançlı kampanyaları olabiliyor. Mesela bir kampanyasında totalde konaklamanızın 10 gecesine karşın  kendileri 1 gece konaklama bedava verdikleri kampanyası vardı. Sanırım hala devam ediyor. Kupon toplayarak indirim kazanabileceğiniz ya da o anda geçerli promosyonlardan faydalanabileceğiniz bir otel arama motoru. Kimisine göre hizmetleri iyi kimisine göre de çokta matah olmayan bir arama mototu olsada fiyat karşılaştırması açısından bence denenebilir. Hali hazırda otellerle anlaşmaları farklılık gözetebiliyor.

TRIVAGO YENİ NESİL OTEL ARAMA MOTORUNUN ARAMA MOTORU

ŞANSINIZI BİR DE BÖYLE DENEYEBİLİRSİNİZ.

Trivago  Almanyanın Düsseldorf, şehrinde 2005 yılında kurulan Almanya’nın ilk otel arama motorudur. Daha sonrasında  otel arama motorundan ziyade otel arama motorlarının datalarından aldığı bilgilerle, arama motorlarının arasındaki fiyat karşılaştırmaları yapabileceğiniz bir site haline gelmiştir. Bir nevi arama motorlarının arama motoru haline gelmiş güzel bir uygulamadır. Yani burada otellerin verdiği fiyatlardan çok hangi arama motorunun aynı otele ne kadar fiyat biçtiğini görür ve buna göre seçimlerinizi şekillendirebilirsiniz.

İŞİNİZE YARAYABİLECEK UFAK AYRINTILAR

ŞANSINIZI BİR DE BÖYLE DENEYEBİLİRSİNİZ.

Bir çok arama motoru size en iyi fiyat garantisi sunar dolayısıyla en ucuz bulduğunuz bir arama motorounu referans gösterip en çok kullandığınız diğer otel arama motoru uygulamasında fiyat ayarlaması yapabilme şansınız olur. Bunu bildirdiğinizde eğer odayı tutmuşsanız sizin ödemiş olduğunuz ücretten referans gösterdiğiniz ücreti çıkartarak aradaki kalan ücreti hesabınıza geri yatırırlar. Gideceğiniz bölgedeki otelleri araştırırken ücrete dahil olan hizmetleri gözden geçirmelisiniz bazı otellerde resepsiyon hizmetleri farklı işleyebiliyor. Giriş Çıkış saatlerini mutlaka kontrol etmelisiniz. Son olarak gideceğiniz şehir ya da ülkelerde aynı bölgede bulunup daha düşük ücretlere kalabileceğiniz seçenekleri de değerlendirin bunlar aslında birbirlerinden çok uzak olmayabiliyorlar. Tabi her otelin kendine has işletme politikası olduğu için bir standarta kendinizi şartlandırmayın.

 

İnsan, düşlediği zaman, bir  dahidir.

Akira Kurosawa

SEYAHATE ÇIKARKEN

SEYAHATE ÇIKARKEN

Kimileri için seyahat: A noktasından B noktasına gitmek olsa da, aslında gidilen yerlere selam götürmek olmalıdır…

AIRBNB

AIRBNB

Airbnb seyahatinizde otellere alternatif bir konaklama hizmetidir.

Pin It on Pinterest

Shares
Share This