Bir Sayfa Seçin

TOMORROWLAND – YARININ DÜNYASI 2015

Yönetmenlik koltuğunda Brad Bird, başrolde George Clooney’ in olduğu 2015 yılı bilimkurgu macera tarzı sinema yapımını izleme fırsatını bulmuşken hem de zaman geçer bahanesiyle kuruldum ekran başına, ilk kısım biraz merak uyandıran az birazda sıkıcı olan kısmı atlattıktan sonra gayet keyifli bir o kadarda inceden inceye bazı gruplara gönderme yapıldığını da filmin sonunda gayet iyi anladığımız bir film olmuş. Aslında bu film Walt Disney’in 1950’ler ve 1960’larda ortaya koyduğu Tomorrowland, geleceğin dünyası için bir vizyon niteliğinde olan  Disney’in Tema parklarının görselleriydi.

Boş 2 saati olan ve bilimkurgu sevenler için güzel bir film efektler ve görüntüler gayet tatmin edici lakin filmi saran bu illuminati havaları sanki seçilmiş bir insan grubunun dünyanın kurtarıcıları olan son derece eğitimli ve belli yeteneklere haiz olan insanlardan seçilmesi ve bir rozetle bu davete icabet etmeleri sanki göklerden bir elin dokunuşu gibi ayrı bir havalara girmeleri bu günkü mason ya da illuminati oluşumlarının localara kardeş çağırmasına benzeyen, girenlerin hayatlarının bir anda değişmesi girmeyenlerin ya da davet edilmeyenlerin bir halta yaramayan insan gûruhu olduğu izlenimi vermek için 190 milyon dolar gibi bir bütçe ayrılmasıda ayrı bir komedi.

Yani film bilimkurgu olmaktan çok altında yatan anafikir dünyanın yönetilmeye ihtiyacı vardır bunun için de son derece üst sınıf olan bir üst akıl ya da illuminatinin aydınlanmış ve seçilmiş kişileri tarafından son derece aydınlık bir sekilde yönetilmelidir. Her nereden bakacak olursak olalım filmin en dramatik sahnesi George abimizin bir robot olan çocukluk arkadaşının işlevini yitirmesine salya sümük ağlaması ve bunun akabinde hiç birşey olamış gibi dünyayıda kurtardık bu mutluluk bize yeter anlayışıyla rozet dağıtmaya devam etmesi gerçekten görülmeye değerdir. İyi Seyirler…

Pin It on Pinterest

Shares
Share This