Bir Sayfa Seçin
THE MAN FROM EARTH

Mayıs 26, 2018

The Man From Earth filminin konusu Profesör John Oldman’ın üniversiteden meslektaşları için bir veda partisi verir, ancak gitmeden önce aslında onların düşündüğünden daha uzun bir geçmişi ve bundan sonrada daha uzun yıllar yaşayacağını arkadaşlarına açıklar. Kendi arkadaşları ve aynı zamanda meslektaşları tarafından gizemli bir sorgulama başlıyor. Film hem konusu hem de kurgusu açısından çok düşük bir bütçeyle çekilmesine rağmen gayet başarılı bir fantazi, bilim kurgu biraz da dram içerir. Bir nevi görsel efekt kullanılmayarak tamamen izleyicinin hayal dünyasına yaslanan bir tür sesli kitap gibi olmuştur. Filmin yönetmeni  Richard Schenkman’in diğer filmlerini izlememiş olsamda bence bu filmi gerçekten çok başarılıdır. Bu arada film 1 saat 27 dakika uzunluğunda olduğu için sizi sıkmayacaktır. Ama zamanın izafiyeti gibi uzunmuş gibi gelecektir.

Filmin geçtiği mekanların azlığı ve görsel efektlerin olmamasından da anlaşılacağı üzere tüm film  2 Adet Panasonic DVX100 kamera ile çekilmiştir. Zaten filmin biraz eski görünümlü oluşundan bunu anlayabilirsiniz. Film çekimlerinden sonra hiç bir sahnesi silinmemiştir. Sadece yönetmen Richard Schenkman filmdeki diyaloglardan üç satırı çıkarmıştır.

 

SENARİSTİN SON FİLMİ OLDU

Richard Schenkman, İngiltere’de yaşayan Mark Hinton Stewart’la hiç tanışmadı. Çekimler boyunca telefonla iletişim kurdular. Bu filmin senaristi Jerome Bixby’nin ölümünden önceki son çalışması olmuştur. Ayrıca senarist Jerome Bixby 60 lı yılların ünlü bilimkurgu macera dizisi olan Star Trek “Uzay Yolu” dizisinin 4 bölümününde yazarlığını yapmıştır.

KESİNLİKLE SIRADIŞI BİR FİLM

Hayatımda bir çok film izlemişimdir. Ama bu filmin yeri farklıdır. Elbetteki bir çok iyi yapımlar unutulmaz klasikler vardır. Kült filmlerin ayrı bir tadı vardır. Ancak bu filmi sessiz bir ortamda dikkatinizi verecek şekilde izlerseniz gerçekten sizi başka bir dünyaya götürecektir. Son derece etkileyici bir atmosferi olmasına karşı gerçekten vasat bir bütçeyle hiç bir özel efekt kullanılmadan çekilmiştir. Her şeye rağmen beni etkilemiş ve aklımın bir köşesinde iz bırakan filmlerden biri olmuştur. Eğer bir bilimkurgu ve fantazi filmin böylesine düşük bütçeyle bile size keyif verebileceğini öğrenmek isteyen biriyseniz kesinlikle kaçırılmayacak bir filmdir. İzlemenizi tavsiye ederim. İyi seyirler…

Related Articles

MODANIN BİZİ GÖTÜRDÜĞÜ YER

MODANIN BİZİ GÖTÜRDÜĞÜ YER

Modanın Bizi  Götürdüğü Yer Ülkenin son zamanlarda ekonomik krizden en çok etkilenen sektörlerinden biriside hazır giyim olmuştur. Dolayısıyla piyasada dar paça pantolonun altına, babet çorapla loafer ayakkabı giyen, Osmanlı tuğrası gümüş yüzük takan Hacivat sakallı,...

UMBERTO D.

UMBERTO D.

Yaşlı emekli devlet memuru olan Umberto Ferrari, emekliler tarafından düzenlenen bir politik sokak gösterisine katılıyor.

Stay Up to Date With The Latest News & Updates

Henüz Karar vermedim

Garip yazılar

Bize Katılın

Posta listesine abone olabilirsiniz.

Takip Edin

Burasıda sosyal medya

Pin It on Pinterest

Shares
Share This