Bir Sayfa Seçin

TAGGED

2004 Yılında kurulmuş Amerikan menşeili arkadaş edinmek üzerine olan sosyal bir ağdır. Daha sonrası Hi5 ‘i de satın alarak Güney Amerika, Güneydoğu Asya ve bazı Avrupa ülkelerindeki kullanıcı sayısını önemli oranda arttırarak neredeyse 300 bin den fazla kullanıcı sayısıyla yerini dahada sağlamlaştırdı. Uzun bir süredir ülkemizde yasaklı siteler arasında olan bu sosyal ağı eğer kullanmak istiyorsanız kesinlikle bir VPN ya da o tarz bir eklenti kullanmanız gerekiyor. Bunuda başka bir yazıda anlatırız. TAGGED Hakkında biraz bilgi vereyim:  Öncelikle bir şeyi belirtmekte fayda var. Her sosyal ağda olduğu gibi bundada istediğini bulamayan ya da kullanan diğer kullanıcıların onun parlak ışığını farketmediğini düşünen ve onun seviyesinde olmadığından kendini nirvanaya ulaşmış, egosu tavan yapmış ciğere uzanamayan kedi misali bir çok insan elbetteki çemkirecektir. Zaten şu dönemin en büyük hastalıklarından biride bu narsiszm;  içten içe ağzının suyu aktığı ama istemem yan cebime koy mentalitesi ile ona buna kezban diyen güruhu çokta umursamaya gerek yok.

Nasıl Arkadaş bulursunuz

Her şey bir yana ben bu siteden çok yararlandım ve bir çok arkadaş edindim. Öncelikle şunu belirtmek isterimki Türkiye’den birileri ile tanışmak için kullanacaksanız. Şansınız neredeyse yok denecek azdır, zaten bulacağınız kişide muhtemelen ücretli eskort olma ihtimali yüksek olacaktır. Bu  sosyal ağın asıl güzel tarafı eğer başka bir ülkeyi ziyaret edecekseniz önceden bir hazırlıkla bu sosyal ağ sayesinde bir çok alternatif arkadaş edinebilirsiniz.  Diğer uygulamalar gibide sizi tamamen ücretli üyeliklere yönlendirip sömürmez. Dolayısıyla gideceğiniz yerde yalnız kalmazsınız. Bunun içinde en azından bir yabancı diliniz olursa hiçte fena olmaz. Biraz kendinize güveniniz varsa tarzancayla karışık vücut diliyle bile birileriyle tanışma şansınız olabiliyor.

TAGGED ücretlimi?

Sitenin bir çok ekstra özelliğinden yararlanabilmek için ücretli versiyonunu kullanma şansınızda var:
  • Benimle Buluş’ta senden kimin hoşlandığını gör
  • Profilinize kimlerin baktığını öğrenin
  • Tagged’deki en ateşli kullanıcılarla iletişim kurun
  • Gönderdiğiniz mesajların okunup okunmadığını kontrol edin
  • Diğerlerinden önce yeni kullanıcılara erişin
  • E posta desteği gibi özellikler geliyor ücretli versiyonda;
Ama ben pek önermiyorum çünkü zaten mesajlaşmak ve ya eşleşme kısmı için ücret istemiyor.

NASIL KULLANIRSINIZ?

Siteye üye olduktan sonra profilinizi doldurup bir kaç iyi görünümlü fotoğrafınızı ekledikten sonra gelelim arkadaş bulmaya ve eklemeye. Öncelikle sitenin karşılaşmalar “Meet Me”denilen bir kısmı var. Oradan seçtiğiniz bir ülke ve şehirde rastgele gelen karşılaşmalarla seçtiğiniz cinsiyet ve yaş aralığında kişiler fotoğraflarıyla birlikte gelmeye başlıyor. Aralarında beğendiklerinizi LIKE yani beğendim butonuyla beğenebilir yada çok gudubet gördüklerinizi NO yani hayır butonuyla tarihin tozlu raflarına gömebilirsiniz. Eğer beğendiğiniz kişide sizi beğenmişse o zaman match yani eşleşme olur bu da sizin karşılaşmalar kısmında size bildirim şeklinde görünür.

TAGGED HANGİ BÖLGELERDE KULLANIRIZ

Buraya kadar her şey tamamsa şimdi birazda size coğrafik açıdan biraz demografik bilgiler sunayım böylelikle ne demek istediğimi daha çok anlarsınız. Bu tip sosyal ağ programlarını daha çok biz erkekler arasında flört edebileceği arkadaş bulmak amacıyla kullandığımız için öncellikle dünyayı bazı bölümlere ayırmakta fayda var: Güney Amerika, Asya, Kuzey Afrika gibi bölgelerde şansınızı denerseniz muhtemelen sizin için biraz daha iç açıcı sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu kadar hengamenin arasında tabi Afrika’nın orta ve güney kısmından da bir çok sahte hesap ya da para koparmak için size yanaşan bir çok  hatun şahsiyet size salça olabilir hepsini göz önüne alınca siz nasıl kafanızda ki birilerini arıyorsanız oradaki insanlarda kendi kafalarına göre belkide sentimental ilişkiden çok materyalist bir ilişki arıyor olabileceklerini de düşünerek hareket edin.

Son olarak android ve ios uygulamasıda bulunan websitenin Türkiye şartlarında telefonda çalışabilmesi için yine tunnel, VPN gibi programlara ihtiyaç duyması gerçekten can sıkıcı..

Pin It on Pinterest

Shares
Share This