Bir Sayfa Seçin

PALTALK

Paltalk bloguma eklemek istediğim olmazsa, olmazlardan biri  sosyal medyamı dersiniz çöp çatanlıkmı dersiniz ne derseniz deyin ama Paltalk gerçekten eğer dil öğrenmek istiyorsanız tabi özellikle ingilizceyi, gerçekten çok işe yarayan bir program aslında işe yarayan Paltalk’ın kendisi değil oluşturduğu sosyal ortam ve dil öğrenmenizde size yardımcı olan insanlardır. Başlangıç olarak Paltalk hakkında biraz bilgi vereyim:

Paltalk 1998 yılında ABD’de sesli ve görüntülü konferans yapmaya olanak veren bir iletişim programı olarak hayatına başladı. Paltalk 2013 yılında 5,5 milyon kayıtlı kullanıcıya ulaşarak dünyanın en büyük sesli ve görüntülü iletişim programlarından biri haline geldi. Şu an hali hazırda her ülke için bir çok adası bulunan Paltalk’ın yetişkinlere yönelik odalarıda bulunmakta.

Nasıl Arkadaş bulursunuz?

Öncelikle Paltalk odalarından bahsetmek istiyorum. Paltalk odalarında bulunan derecelendirme ayarları vardır: Aşağıda olduğu gibi:

G rating Argo  ya da  küfür sayılabilen ve çıplaklığa izin verilmeyen odalar. Kısaca yetişkin içerik sunulmayan odalar.

R rating Argo ya da küfür sayılabilen kelimlerin kulanılabileceği fakat çıplaklığa izin verilmeyen odalar.

A rating – Adult dediğimiz yani tamamen yetişkinlere yönelik her türlü fetişizmin ya da çıplaklığa izin verilen odalar.

Zevkinize ve dilinize göre Paltalk oda listesinden bir oda seçip odaya giriyorsunuz odada bulunan kullanıcı sayısı ne kadar fazla ise o kadar daha fazla şansınız olabilir. Akabinde kamerası açık olan kişilerden ya da kanal listesinde bulunan kullanıcı isimlerinden uygun bulduğunuz birileri ile muhabbet etmek isterseniz; ya kanal üzerinden yazacaksınız ya da özeline mesaj göndereceksiniz yalnız şunu bilmenizde fayda var çoğu bayan kullanıcıların Paltalk’da özelleri kapalı durumdadır. Dolayısıyla Paltalk odası üzerinden bir süre muhabbet edip güven vermeniz gerekir. Bunun haricinde nasılsa yabancıdır ahlak anlayışı geniştir tarzı insanları rahatsız ederseniz tabiki odadan atılırsınız.

paltalk ücretlimi?

Paltalk’a üye olmak ücretsiz, fakat sınırsız sayıda kamerayı sınırsız bir süre görebilmek için renkli nick yani (renkli kullanıcı ismi) satın alınması gerekiyor. Tabi bu renkli nicklerin kendi aralarında  hiyerarşik bir yapısı var. Paltalk’a ilk defa üye olduğunuzda nickinizin rengi default olarak siyahtır. Yandaki resimde hiyerarşik yapıyı görebilirsiniz yalnız fiyatlar Paltalk’ da her sene değişiklik gösterebiliyor.

Sırasıyla en sağda olan siyah nickname (BLACK) bir reklam bannerı oluyor Paltalk programınızda ve bir kamerayı açtığınızda bir kaç saniye boyunca görebiliyorsunuz. Daha sonrasında kapanıyor ve tekrar görebilmek icin bir süre beklemeniz gerekiyor. Sonrasında mavi nickname (PLUS) geliyor  onda reklam banneri görmüyorsunuz çünkü artık ücretli kullanıcı olduğunuzdan Paltalk’da aynı anda 3 odaya girebiliyor ve 6 webcamerayı aynı anda izleyebiliyorsunuz. Kristal netliğinde ses dinleyebiliyorsunuz. Size odada kullanabileceğiniz mavi nickname alanlara özel stickerler veriliyor. Paltalk’da sonrasındaki gelen nickname olan yeşil nicknamede (EXTREME) maviden farklı olarak Paltalk’da sınırsız derecede kamera izleyebiliyorsunuz ama aynı anda 3 odada olabiliyorsunuz. Size mavi nickten farklı olarak yeşil nicklerin kullanabileceği stickerlar veriliyor ama aynı zamanda mavi nicklerin kullandığı stickerları da kullanabiliyorsunuz. Sticker dediğimiz şeyler ise basit anlatımıyla chat programlarındaki emoticonlar yani gülen yüz aglayan yüz gibi ifadelerin daha sofistike hazırlanmış büyük halleri gibi diyebiliriz. Akabinde mor nickname (VIP) geliyor size özel profil sayfanız  oluyor. Kullanabileceğiniz size özel Mor stickerlarınız  oluyor aynı zamanda Yeşil ve Mavi nicklere verilen stickerlarıda kullanma şansınız oluyor. Aynı anda Paltalk’da 5 Odada bulunabiliyor ve sınırsız kamera izleyebiliyorsunuz. Yayın yaptığınız görüntü ve ses kalitesi daha yüksek oluyor. Son olarak da Altın Nickname (PRIME) geliyor. Artık sunulan tüm stickerları Paltalk’da kullanabiliyor. Bunun yanısıra size özel profil sayfanız ve yayınlarınızın kalitesi en yüksek seviyede oluyor. Bundada yine aynı anda Paltalk’da 5 odada bulunup sınırsız kamera izleyebiliyorsunuz. Kısacası bütün hizmetlerden en üst seviyede yararlanıyorsunuz tabi doğal olarak fiyatlarda bu oranda artarak gidiyor.

 

NASIL KULLANIRSINIZ?

Biraz da Paltalk’da neler yapabileceğimize değinirsek, Odalarda kamera açıp kendimizi tanıtmanın yanısıra diğer kullanıcıların çaldığı müzikleri dinlyebilir ya da sizde Paltalk odasında sıraya girerek odadaki diğer kullanacılara müzik dinletebilirsiniz. Bunun yanısıra Paltalk’da kişisel olarak birebir görüntülü ve sesli sohbet edebilirsiniz. Paltalk oda listesine girip size uygun gelen her hangi bir odada diğer insanlarla sohbet edip fikirlerinizi paylaşabilirsiniz. Paltalk’da her ülkeye ayrılmış odalar da bulunmaktadır. Yani sohbetinizi kendi dilinizde yapabileceğiniz Türk odaları da mevcuttur.

Windows tabanlı PC lerin yanısıra IOS ve Android için üretilmiş yazılımları sayesinde Paltalk‘a akıllı telefon ya da tabletlede girerek kamera izlemek ya da kamera yayını yapabilmekte mümkün. Sektördeki en uzun soluklu sesli ve görüntülü iletişim sağlayan köklü bir şirket olan Paltalk size aradığınız arkadaşı ya da dilinizi geliştirmenizde yardımcı olabilir.

Pin It on Pinterest

Shares
Share This