Your SEO optimized title page contents
KOLAY PARA KAZANMAK

Nisan 2, 2018

KOLAY PARA KAZANMAK İÇİN UĞRAŞ VERİLEN MECRALAR

İNTERNET BİZE PARA KAZANDIRABİLİR Mİ?

İnternetin de hayatımıza girmesiyle kolay yoldan ve hızlı para kazanmanın yollarını arayan insanlar çoğaldı. Aslında hızlı para kazanma ya da kolay para kazanmak diye bir şey olduğunu düşündüklerinden değil bir şeyler üretmek yerine hayal kurmanın daha zahmetsiz olmasından kaynaklanan bir durumdu bu. Bloggerlıkla başlayan VLoggerlak yani “Youtuberlik” ve akabinde Twitch, Instagram ve Twitter gibi sosyal medya platformlarında fenomenliğine soyunan ya da bu yollarla para kazanmaya çalışan bir sürü insan olmuştur ve olmaya da devam ediyor.

HİÇ BİR İŞ GÖRÜNDÜĞÜ KADAR BASİT DEĞİLDİR.

HER İŞİN EN ÖNEMLİ KISMI O İŞİN MUTFAĞIDIR.

Bunlardan da öncesi vardı; farklı sektörlerde ufak yatırımlarla çabucak para kazanmak gibi; su istasyonları, çiğ köfte bayileri, takı malzemeleri, internet kafeler gibi bir sürü örnek sayabiliriz. Hayatımızı daha iyi şartlarda idame ettirmeyi düşlemek aslında garipsenecek ya da küçümsenecek bir durum değil, ama sorulması gereken soru gerçekten böyle işler var mıdır ve gerçekten bu kadar kolay mıdır çok para kazanmak. Başarılı insanlara baktığımızda biz onların o an ki başarılı profillerini rol model alıyoruz arka planda geçmişin de ne kadar gayret sarf ettiği ve sabrettiği kısmı görmezden gelerek her şeyi basite indirgemiş oluyoruz. Eğer başarılı insanların o noktaya gelene kadar ne kadar çok çalışıp emek sarf ettiğini görselerdi, kolay para kazandırdığını zannettikleri işlerin mutfağının ne kadar meşakkatli olduğunu görebilirlerdi. 

İNTERNETİN SİNEMA ÜZERİNE ETKİSİ VE FİLM SİTELERİ

BİR DÖNEM FİLMLERİ KASETTEN İZLERDİK ŞİMDİ İSE İNTERNETTEN

Bir dönem film izlemek için kaset kiralarken teknoloji ve internet bağlantı hızlarının artmasıyla; internet üzerinden film indirme siteleri hayatımıza girdi. Daha sonrasında fiber dediğimiz alt yapılar hızları daha ucuz maliyetlerle ayağımıza getirince filmleri internet üzerinden para vermeden çevrim içi izlemeye başladık. Bu da yeni bir sektör doğurdu; film sitelerine reklam veren kumar siteleri gibi. Bu örnekler aslında saymakla bitmez. Fazla ve daha hızlı tüketmek gibi bir şey. Hayat gittikçe sanki hızlandırılmış bir döngüye girdi. Gördüğümüz gibi kolay para kazanmak denilen şey aslında bir illüzyondu. Kolay para denilen şey aslında önüne oltayla uzatılmış ucunda  hiç yiyemeyeceği bir havucun peşinden giden bir eşeğin kilometrelerce yürümesi gibi bir şeydi.

YÜZYILIMIZIN BULUŞU KRİPTO PARA GÜVENLİ Mİ?

KOLAY PARANIN ADRESİ KRİPTO PARADAN MI GEÇİYOR?

Her şey bir yana  henüz kimsenin adını bile bilmediği biri tarafından üretilmiş bitcoin denilen dijital para kurumuz oldu. İnsanlar kolay para kazanacaklarını düşündükleri için yatırım yapmaya başladılar. Kimisi de hemen yüksek fiyatlı ekran kartlarını barındıran makinelerini satın almaya başladı. Kendilerince bitcoin madenciği yaparak kısa zamanda zengin olacaklardı. Hayal kurmak böyle bir şeydi. İşin acı olan bir yanı kimse bu paranın nasıl kazanılacağı ya da hangi emtianın karşılığı olduğu konusunda kesin bir açıklaması yoktu. Zengin olma hayaliyle sanal paraya yatırdıkları reel paralarıyla bir nevi kumar yarışına girdiler. Gelecekte kripto paranın nasıl olacağını bu günden kestirecek bir yapıda değiliz.

HER ŞEYİN BİR SÜRECİ VARDIR SABIR GEREKİR.

SALATALIK BİLE BİR GÜNDE OLGUNLAŞMAZ.

Her şeyin bir süreci vardır. Bir çocuk nasıl doğduğu anda yürüyemiyor, konuşamıyorsa her kes gibi bizde işin temelinden başladığımızda, aslında paranın kolay kazanılmadığını ve eğer bir şeyler kazanmak istiyorsak emek sarf etmemiz gerektiğini anlamak zorundayız. Bu gün hangi işe girerseniz girin kimse sizi milyon dolarlık bir şirketin başına geçirmez. Tabi çok zengin bir sülalenin varisi değilseniz. Her şeyin bir süreci vardır. Eğer bir şeyler kazanmayı arzu ediyorsanız, önünüze bir hedef koymalısınız kesinlikle o hedefe ulaşmak içinde harekete geçmelisiniz. Bazılarımız gibi her gününü “yarın yaparım” mantığıyla bu günden harcıyorsanız sizi bu tembelliğe iten bir motivasyon eksikliği vardır. İşte bu kolay para hırsı insanların kendi kendine dolandırılmasına bile sebebiyet veriyor. Yıllar önce Jet Fadıl, Titan Kenan bu günde Çiftlik Bank ‘ın tosunu Mehmet Aydın gibi tiplerin, insanları dolandırmasının yegane sebebi yine insanların kolay para hırsından kaynaklanıyor.

EFLATUN’ UN HİKAYESİ

HAYATIN  DA TA KENDİSİ…

Kısacası eğer hayatta bir şeyler kazanmak istiyorsak bunun gereği olan şartları yerine getirmeliyiz: Başlamak, azmetmek, sabretmek ve biraz da tevekkül… Her yapılan işin kısa sürede başarıya ulaşacağı garantisi olmadığı gibi yaptığınız her işinde başarılı olmama riski vardır. Bu yazıma Eflatunun “Platon” bir hikayesi ile son vereyim: Eflatun’a iki soru sorulmuş. Birincisi; İnsan oğlunun sizi en çok şaşırtan davranışları nedir? “Eflatun tek tek sıralamış: -Çocukluktan sıkılırlar ve büyümek için acele ederler. Ne var ki çocukluklarını özlerler… Para kazanmak için sağlıklarını yitirirler. Ama sağlıklarını geri almak için de para öderler… Yarından endişe ederken bugünü unuturlar. Dolayısıyla ne bugünü ne de yarını yaşarlar… Hiç ölmeyecekmiş gibi yaşarlar. Ancak hiç yaşamamış gibi ölürler.” Sıra gelmiş ikinci soruya; “Peki sen ne öneriyorsun?” Bilge yine sıralamış: “Kimseye kendinizi sevdirmeye kalkmayın. Yapılması gereken tek şey sadece kendinizi sevilmeye bırakmaktır. Önemli olan; hayatta en çok şeye sahipolmak değil, en az şeye ihtiyaç duymaktır.”

 

Para iyi bir hizmetkar fakat kötü bir efendidir.

Francis Bacon

ads

EN RAHATSIZ EDİCİ 10 FİLM

EN RAHATSIZ EDİCİ 10 FİLM

Tüm zamanların en iğrenç ve izlenmesi en zor olan filmlerinin bir nevi listesi olan bu seriye eklenebilecek daha çok film olsa da şu an için en belirgin 10 film listesidir.

RASHOMON

RASHOMON

filminin konusu: Biri oduncu, diğeri Budist Rahibi sonuncusu da Katil olan üç adam bardaktan boşanırcasına yağan yağmurdan kaçarak, bir şehir kapısı “Roshomon” nın altına sığınırlar ve burada cinayet ve ırza geçme

PHILOSOPHY OF A KNIFE

PHILOSOPHY OF A KNIFE

Tüylerinizi diken diken edecek film belgesel karışımı philosophy-of-a-knife tarihi bir olay olan ünlü Japon 731. Birim hakkındadır.

PAPILLON

PAPILLON

GERÇEK  BİR HİKAYEDEN ESİNLENEN PAPILLON'UN ORJİNALI 1973 DE YAPILMIŞTI. İLK VERSİYONUNDA BAŞROLLERDE STEVE MCQUEEN VE DUSTIN HOFFMAN OYNADI. Papillon' un konusu: Haksız yere cinayetten hüküm giymiş olan Henri 'Papillon' Charriere, küçük suçlara bulaşmış olan bir...

Budala ile parası uzun zaman bir arada duramaz.

Bernard Shaw

Mail Listemize Üye Olmak İstermisiniz?

Mail Listemize Üye Olmak İstermisiniz?

İçeriklerimizden haberdar olmak için mail listemize üye olabilirsiniz.

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Shares
Share This