Bir Sayfa Seçin
KNOCKIN’ ON HEAVEN’S DOOR

Şubat 17, 2019

Konusu her ikisi de ölümcül kanser hastası olan iki genç adam, Martin ve Rudi, tesadüfi olarak aynı hastane odasına düşmeleriyle tanışırlar. Artık çok fazla zamanları kalmadığını bildiklerinden, çaresizliklerini alkol  ve maceraya vererek son bir kez okyanus kıyısına gitmeye karar verirler. Sarhoş ve hastane kıyafetleriyle buldukları ilk lüks arabayı çalarlar, Yalnız 60’lı yıllara ait bu lüks Mercedeste düşündüklerinden daha fazlası vardır. Araba gangasterlere aittir. Sonrasında peşlerinde bir grup gangasterden kaçarak bir yandan da ölmeden önce son kez görmek istedikleri okyanusun yolunu tutarlar. Uzun zaman önce izlediğim bir filmdi unutmadan bloguma ekleme ihtiyacı hissettim. Konu gerçekten güzel aksiyonu, dramla güzel harmanlıyor, arada eser miktarda komedide var.

Filmde Rutger Hauer’ın bulunduğu tüm sahneler 1 günde çekilmiştir. Alıştığımız o başarılı Amerikan yapımlarına inatla, 1997 yılının en başarılı Alman yapımı filmdir. Film ismini, Bob Dylan’ın Knockin’ on Heaven’s Door parçasından almıştır. Filmde kullanılan müziklerden biride bu parça olmuştur.

HAYATINIZI BİLE SORGULAYACAK KADAR 

HAYATINIZI BİLE SORGULAYACAK KADAR 

Filmin yönetmenliğini Thomas Jahn yapmıştır. Başrollerde Til Schweiger ve Jan Josef Liefers rol almışlardır. Tabi söylemeye gerek varmı bilmiyorum ama ikiside Almandır. Bu filmin konusunda yıllar sonra bir şey dikkatimi çekti. Cem Yılmaz’ın Her Şey Güzel Olacak Filmin’den bazı benzerlikler farkettim. İki filminde birbirinden 1 yıl sonra çıkması gayet şaşırtıcı. Kim bilir belkide öyle olmamıştır. Bu sadece kendi yorumumdur.

 

ESKİ AMA HALA İZLENİR

İYİ BİR ALMAN FİLMİ İZLEMEK İSTERSENİZ

Knockin’ on Heaven’s Door; izlemediyseniz bence kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim. Hatta aile ile bile izlenebilir. Gayet keyifli bir o kadar orjinal bir hikayesi vardır. Yıllar önce izleyip hala aklımın bir köşesinde kalan nadir filmlerden biridir. Ayrıca şunu söylemem lazımki yeri geldiğinde Amerika dışında da bir çok ülke iyi yapımlara imza atabiliyor. Sırf Bob Dylan’ın filme ismini verdiği parçayı dinlemek için bile izlenir diyorum. İyi Seyirler…

İlginizi Çekebilir.

SİNEMA NEDİR?

SİNEMA NEDİR?

Sinema nedir? Bizim için hayal tozumudur? Bizi bunca zaman etkileyen ışığın dansımıdır.

UMBERTO D.

UMBERTO D.

Yaşlı emekli devlet memuru olan Umberto Ferrari, emekliler tarafından düzenlenen bir politik sokak gösterisine katılıyor.

MISS DAISY DRIVING

MISS DAISY DRIVING

Zengin Yahudi aileye mensup, yaşlı bir kadın olan Daisi’ye, oğlu tarafından siyahi bir şoför tutulması ile başlıyor.

Güncel içeriklerden haberdar olmak isterseniz takip ediniz.

Henüz Karar vermedim

Garip yazılar

Bize Katılın

Posta listesine abone olabilirsiniz.

Takip Edin

Burasıda sosyal medya

Pin It on Pinterest

Shares
Share This