Bir Sayfa Seçin

BLOG’A BAŞLARKEN

Eğer yapmak istediğini ya da olmasını umduğunu düşünmeye devam edersen, onu yapmazsın ve gerçekleşmez.

ALMANYA BİZİ KISKANIYORMUŞ

Bir dönem çok meşhurdu bu popülist açıklama ama şimdilerde unutuldu.

YENGEÇ SEPETİ

Sepetteki yengeçler olarak da bilinen Yengeç zihniyeti, “Eğer ben yapamıyorsam, sen de yapamassın”

TOSUN PARANIN HAKKINI VERİYOR

Tosun yoluna devam ediyor. Söğüşlediği paranın bir kısmıyla kendince eğleniyor.

DİJİTAL DÜNYANIN YENİ TRENDİ İFŞA SİTELERİ

İfşa kelime anlamı gizli bir durumu ortaya çıkarma ve kamuya açık hale getirmektir. Son günlerde hayatımıza her anlamda giren

SOSYAL MEDYA NEREYE GİDİYOR

İnsan saatlerce internet başında zaman öldürünce, ister istemez bir çok şey görüyor bir çok şey işitiyor. İnsanların uzun saatler geçirdiği sosyal medya, dolayısıyla internette bir bağımlılık halini haliyor.

ÇİFTLİK BANK TOSUNU ORTALIKTA YOK

Çiftlik Bank’ ın sahibi Mehmet Aydın’ın Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturmada tutuklanan yakın koruması Cafer Çolak, ifadesinde Aydın’ın son vurgununu gitmeden 3-4 ay önce yaptığını söyledi. Çolak, ‘En az 200 milyon

KOLAY PARA KAZANMAK

İnternetin de hayatımıza girmesiyle kolay yoldan ve hızlı para kazanmanın yollarını arayan...

ÇİFTLİK BANK MACERASI DEVAM EDİYOR

Son çıkan haberleden sonra bizim tombiğin 1 Milyar küsür parayı tokatladığı ortaya çıktı son zamanlarda Uruguay’a kaçtığı yönünde haberler yapılan bizim tombik soluğu oradan da kaçmakta buldu. Bu sefer…

ÇİFTLİK BANK FERRARİLİ TOMBİK

ÇİTFLİK BANK CEOSU MEHMET AYDIN FERRARİLİ TOMBİK Çiftlik Bank'ın küçük tombiği sosyal medyaya yeni...

GÜNDEM NEDİR? NE DEĞİLDİR.

Paradigmanın Sonu Var mı?

SANA BİR İYİ BİR DE KÖTÜ HABERİM VAR. İYİ HABER; HENÜZ ÖLMEDİK. KÖTÜ HABER; HALA YAŞIYORUZ.” 

-ANTON PAVLOVİÇ ÇEHOV

Gündem dediğimizde aklımıza, rutin bir günde bir toplantıda önemli olan konuların göz önüne alınması gelir. Ama konu Türkiye ise o gündemler günün konusu değil saatlerin ya da dakikaların konusu haline bile gelebiliyor. Gündeme yetişmek için sürekli bir gözümüz sosyal alemde, bir gözümüz ana akım haber yayınlarındadır. Bir bakıyorsun cinayetler, soygunlar, yolsuzlukluklar, hukuksuzluklar, savaşlar, ekonomi moda, magazin derken, o kadar hızlı değişiyor ki gündem, insanların kafası karışıyor. Bir yanda ailesini geçindirmek için günlük nevalesini çıkarmaya çalışan emekçiler, diğer yanda hangi aleme akacağını şaşırmış gençlik, bir başka yanda daha nasıl daha çok kazanırım diyen patronlar. Her yan bir cümbüş trafiğine dönmüş. Can Yücel’in dediği gibi: Fakirin gayri meşru çocuğu olursa piç, zenginin olursa yasak aşkın meyvesi olur. Fakir, kız peşinde koşarsa sapık, zengin koşarsa playboy olur. Fakir toplanırsa çete, zengin toplanırsa toplantı olur. Fakir çalarsa hırsızlık, zengin çalarsa yolsuzluk olur. Kavramların bile cepteki paraya göre değiştiği bir dünyada adalet arıyoruz. 

GÜNDEM KANALİZASYONUNUN BEKÇİLERİ

Havuz Sazanları

Gündem çöplüğünden beslenen bir çok kemirgen ve sürüngen bulunmakta. Kimisi ünlü olma hayaliyle, kimisi zengin olma hayaliyle, domuzdan bir kıl koparma hevesiyle gündemden nasıl yararlanacağının hesaplarını yapıyor. Ama sorsanız kendileri tam anlamıyla buna düşünce özürlüğü adını verirken, geri kalan her kesin düşünmeme özgürlüğünü ve cevap vermeme özgürlüğünü kullanmasını bekliyorlar. Dünya böyle bir yer değil. Özgürlükler kimsenin tekelinde değil. Dolayısıyla dünya dinamik bir şekilde yaşamaya ve yaşlanmaya devam ediyor. Bazılarının gündem adını verdikleri şey aslında; ana akım medyanın, aynı haberleri sürekli sulandırıp cıvıtmak suretiyle kronik bir ishal haline getirmesidir. Bundan kimin yararı varsa, bir parça alıp kullanmakta bir beis görmez. Hali hazırda akademik geçmişini ve çenesinin gücüyle birleştirerek bunu bir reaktör gibi kullanan şahsiyetlerin aldıkları zevk paha biçilemez. Şimdi dönüp dünyaya baktığımızda tüm gelişmiş ya da gelişmemiş ya da gelişmekte olan ülkelerin bu çöplüklerde eşelenmelerine gündemi takip adını veriyolar.

APTAL İNSANLARI ÜNLÜ YAPMAYI BIRAKIN!

Aynı Şeylerden Bıkmadınız mı?

 

Evet günümüzde insanların clickbait denilen; o sinsi, iç gıcıklayan resimlerle sahte başlıkların insanların boş bulunup yada istemsizce linke tıklattırıldığı, akabinde hiç bir şekilde link ve resimle alakasız bir sürü ıvır zıvırla karşılaştığı absürt şeylerle ilgilenmiyorum. Yani hangi şarkıcı kimi aldatmış hangi oyuncu kimle beraber nerede görüntülenmiş ya da bu yılın modası olan antin kuntin şeylerle ilgilenmiyorum. Gündemimde bu tip şeyler yok. Zaten anladığım bildiğim meseleler de değil. Benim yazmayı planladığım gündemler daha çok belli bir süre sonra bakıp doğru ya da yanlış bir şeyleri hatırlamak. Üzerine konuşulabilecek dünya için önem arzeden bir nevi haber günlüğü tarzında. 

1965 yılındaydı; parlamentoya giren ünlü bir yazarın annesine yüce Meclis’in kürsüsünden sataşılmış, bunun üzerine bu ünlü yazar ve milletvekili, kürsüdeki üyeye şu kısa yanıtı vermişti:
– Çüşş. 
Bu çüş yanıtı yüce Meclis’i karıştırmıştı. Aynı gün, kürsüde konuşan bir milletvekiline “hoşt” diyen bir sayın üyenin bu  gündem dışı sataşması oturumu yöneten başkan vekilinin “efendim çüş dendi, hoşt dendi, mesele kapandı” yollu “demokratik” yorumu ile kapanmıştı!  diyor. “Söz Meclisten İçeri” -Uğur Mumcu.

{

Penis Erectus Non Habet Conscientiam

Romalı kardeşlerimizinde, latince dediği gibi erekte olmuş erkek cinsel organının insan vicdanında açtığı derin yaralar sonucu; homosapien şahsın gözlerinin kararması anını, resmettiği bir sözdür. Umarız böyle bir durumla kimse karşı karşıya kalmaz her şey sevgi saygı çerçevesinde eser bir miktarda esenlikle hallolur.

Alakalı Makaleler

Alakalı

YENGEÇ SEPETİ

YENGEÇ SEPETİ

Sepetteki yengeçler olarak da bilinen Yengeç zihniyeti, “Eğer ben yapamıyorsam, sen de yapamassın”

Pin It on Pinterest

Shares
Share This