Bir Sayfa Seçin
ÇİTFLİK BANK TOSUNU MEHMET AYDIN

KAYBOLDU KALANLARI KEKLİK GİBİ AVLIYORLAR

Çiftlik Bank’ ın sahibi Mehmet Aydın’ın Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturmada tutuklanan yakın koruması Cafer Çolak, ifadesinde Aydın’ın son vurgununu gitmeden 3-4 ay önce yaptığını söyledi. Çolak, ‘En az 200 milyon lira toplamıştır’ ifadesini kullandı. Çiftlik Bank CEO’su ve soruşturmaların bir numaralı şüphelisi Mehmet Aydın, Aralık 2017’de Çiftlik Bank’ın 11 milyon lirasının bloke edilmesi üzerine ciddi bir soruşturmanın varlığını hissetmiş ve yurt dışına çıkmıştı. O gün bugün de bir daha geri dönmedi. Şimdi dünyanın dört bir tarafında aranıyor.  Neyini hissetmiş birileri elbetteki adama sen tüy demese bu sığırın pardon bu tosunun neye uyanacağı var ki. Adam elini kolunu sallaya sallaya dolanmış milleti tokatlarken kimse buna dur dememiş. Sonra da adam hissi kablel vuku olunce abdala malum olurmuş derler. Yurt dışına kaçmış diyorlar biz de yedik.

ÇİTFLİK BANK TOSUNU MEHMET AYDIN

BİTCOİN TOSUNCUĞU İŞ BAŞINDA

Cafer Çolak ifadelerinde şunları anlattı: “Bitcoin tesisleri Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın soruşturma başlatmasının ardından kâr dağıtımını meşrulaştırmak amacıyla gelir gösterilmesi için kuruldu. Savcılığınızca el konulan 11 milyon civarındaki para bitcoin alımı için gönderilmiş olan para… Bu paranın hesaptan çekilerek bitcoin alımı için kullanılması sürecinde, paranın gönderildiği H. adlı şahıs ile 3 gün boyunca yanyana bulundum. Bu süreç H.’nin parayı alıp kaçmasını engellemek içindi. H.’yi hiçbir şekilde tehdit etmedim. Mehmet Aydın bana ‘Parayı alıp kaçmasın, sen süreci takip et’ dediği için işi takip ettim. Hesaba bloke konulmasıyla ilgili Mehmet Aydın çok tepki göstermedi. Bu meblağlar piyasadan toplanan ve harcanan paraların yanında ufak kalıyordu.”

ÇIFTLIK BANK YÖNETİCİLERİNDEN DÜZGÜN GENÇ

KIRMIZI BÜLTENLE ARANIYORDU! YAKALANDI

Çiftlik Bank olayına ilişkin Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında 6 kişi hakkında kırmızı bülten çıkarılmıştı. Kırmızı bülten çıkarılan isimlerden Düzgün Genç adlı zanlı Bulgaristan’da yakalandı. Türkiye zanlının iadesi için harekete geçti. Adamın ismi soyismi bu kadarmı bu işe uygun olur be kardeşim. “Düzgün Genç” isme bakıyorsun pek düzgün ama işte yaptıkları işe bakıyorsun öyle dümdük giden bir iş. Şimdi daha enteresan bir durum var dolandırılanların tekrar dolandırılması mevzusu var yani kendini avukat diye tanıtan dolandırıcılar paranızı kurtarmamız için bize 1000 TL verin tarzında mesajlarla yine Çiftlik Mağdurlarının bir kısmını dolandırmış. Adamlar dolandırılmaya doyamıyor. Yani denize düşen harbiden ne kadar yılan varsa sarılıyor.

ÇİFTLİK BANK BİTCOİN MAKİNELERİNİ TAŞINDI.

MEHMET AYDIN TALİMATIYLA SÖKÜLDÜ.

Mehmet Aydın’ın talimatıyla, bitcoin tesisindeki cihazlar 10 Şubat 2018’de tesisten söküldü. Bundan önce de 100 cihaz sökülerek satılmıştı. Kime ne kadara satıldığını bilmiyorum. Bana bu tür bilgiler verilmezdi. Ben sadece Mehmet Aydın’ın talimatlarını yerine getirirdim. Geri kalan 550 adet cihaz Mehmet Aydın’ın talimatlarıyla söküldü. Söküm sürecinde ben de oradaydım. Cihazlar kamyona yüklenerek gümrüğe götürüldü. Mehmet Aydın söz konusu paraların tamamını oyuna para yatıran üyelerden topluyordu. Son 4-5 ayda 200 milyon civarında para toplanmıştır. Bu para Kıbrıs’taki ana firmaya gönderiliyordu. Bayiler üzerinden yapılan yatırımlarda ise bu para elden toplanıyordu. Ben de birkaç kere bayilerden bu şekilde para toplayarak Mehmet Aydın’a getirmiştim”

VURGUNDAN SONRASI İÇİN

ÇİFTLİK  BANK İÇİN ÖZEL YASA

Son olarak yurtdışına kaçış görüntüleri ortaya çıkan Çiftlik Bank’ın kurucusu firari Mehmet Aydın’ın yakalanması için Kırmızı Bülten bekleniyor. Hukukçulara göre ise 132 binden fazla mağdurun şikayetçi olması halinde Aydın’ın alacağı ceza Türk hukuk tarihinin en yüksek cezası olabilir. Çiftlik Bank vurgunundan sonra Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ‘piramit satış’ ile ilgili harekete geçti. Yeni düzenleme ile piramit satışta, izah edilemeyen para trafiği ve tüketici mağduriyeti ile karşılaşılması durumunda bile 2 yıla kadar hapis cezasının önü açılacak. Bakanlık ayrıca, erken uyarı sistemi üzerine de çalışmalar yürütüyor. Bizim tosuna özel yasa yapmışlar bu da ayrı bir konu. Gerçi işin ilginç yanı bir yandan yasa bile yaptıran tosunun icraatları için meclise gönderilen önergede kabul edilmemiş orasıda ayrı bir durum. Her şeyden sonra bu tombik resmen amerikan filmlerini aratmayacak şekilde nitelikli dolandırıcılıkta çığır açtı. Arkasından gelecek bir sürü genç dolandırıcılar için aydınlanma çağı gibi bir şey niteliğinde.

Pin It on Pinterest

Shares
Share This