Bir Sayfa Seçin
ÇİTFLİK BANK CEOSU MEHMET AYDIN

FERRARİLİ TOMBİK

Çiftlik Bank’ın küçük tombiği sosyal medyaya yeni düşen haberleri tabi ne kadarı doğrudur? Bilemiyoruz ama güya Uruguay’da bir Ferrari ve çok korunaklı bir mahallede malikane aldığı konuşuluyordu. Düşününce çok ta parlak bir hareket olduğunu düşünmüyorum bu kadar rahat ve göze batacak hareketler yapmanında dezavantajı olacağını düşündüğümden düşünsenize 80 000 insanın canını yakmışsın ve bu insanların elbetteki gözünü karartıp peşine düşebileceğinide düşünmek lazım.

Eğer bizim tombikse o Ferrarideki şahıs bence araba kullanmayıda en kısa zamanda öğrenmesi dileğiyle diyerek bir süre daha ortalıktan kaybolan bizim tombiğin daha hangi yeni maceralar yapacağı merak konusu oldu.

Yine söyleyeceğim şey bu kadar parayı yurt dışına aktarma konusunda illaki birilerinden yardım almıştır. Bu dümenlerden iyi anlayan kişileri mesela Jet Fadıl gibi tipler bizim tombiğin peşine salınabilir. Şaka bir yana bizim tombik CEO ortalıkta ünlülerden daha ünlü olduğu halde bulunamaması ne komik bir durum. Kaçarken parayı bitirirse şaşırmam o kadar insanın ahını aldıktan sonra çoğu dolandırıcı gibi fakirlikle hayata veda ederse şaşırmam.

ÇİFTLİK BANKTAN SONRA ANADOLU FARM

MEMLEKETTE ÇİFTLİK UYGULAMASI  TEK DEĞİLMİŞ!

Bir yandan Çiftlik Bank gelişmeleri yaşanırken bir yandan da yeni yeni dönme dolap firmalarıda piyasaya saçıldı. Bunlardan biride Anadolu Farm yahu arkadaş Facebook’ta  Farmville oynar gibi her alınan sanal emtia için reel para ödenmiş ama karşılığında alınan reel bir emtia olmadığı zaten alınsada öngörülen kârların olmadığını anlamak istemeyen masum vatandaşıda bu tuzağa düşürmüşler. Tabi irili ufaklı bir sürü bu tip şirketler piyasada halen aktifmiş.

Ayrıca hemen akabinde ciftlikmagdurları diye bir websitesi açılmış. Adamlar bundan bile prim yapmayı  belkide dolandırılanların tekrar dolandırılmasına sebep oluyorlardır. Malum bu tip gruplarda takılan mağdurlar paralarını kurtarmak  için diğer dolandırıcıların hedef tahtasına oturuyorlar. Şimdi her şey bir kenara bu tombiği bulsalar getirseler ne olacak. Ortada para olmadıktan sonra bir işe yaramaz. Ayrıca bu kadar mağdurun ne kadar para kaptırdığıda meçhul düşünsenize ortada kayıt kuyudat yok olsada kimin elinde. Yani kimin eli kimin cebinde belli olmayan bir durum. Bu kadar reklamı yapılan açılışlarına bakan millet vekili ve ünlü kişiler  çağrılırken bunlarında oraya bedavaya geleceğini düşünmek saflık olur.

URUGUAYDAKİ TÜRK KAYNAKÇI

BİR ANDA ÖZEL JET VE AŞIRI LÜKS ARACA SAHİP İŞADAMIMIZ

Ne hikmetse Çiftlik Bank CEO su tombiğin bir anda 40 yıllık kankası gibi takılan bir isim ortaya çıkıyor. Osman Naim Kaya her ne hikmetse kimse Ferari’nin kendisi üzerine olduğunu kabul etmiyor. Başkası olsa araç kendisinin olmasa bile benim demek için can atacağı araç üvey evlat muamelesi görüyor. Bir sürü fotoğraf çekiliyorsun özel jette ama araç Mehmet Aydının benimle alakası yok diyorsun. Bir yandan ben bir kere görüştüm deyip tutarsız açıklamalar beyan ediyorsun. Ülkenin toplam nüfusu 3,5 milyon zaten zengin bir elin parmaklarını geçmeyen ülkede nasıl olurda iki zengin Türk birbirini tanımıyor enteresan, her kes bir alçakgönüllük yarışına girmiş birden bire orasıda ayrı muamma.

Her şeyin haricinde bu günlük son bir şey daha yazayım. Bu tombik şimdi lüplettiği paralarla iyi bir liposakşın akabinde biraz da plastik yüz cerrahi operasyonundan sonra bu ülkeye dönse muhetemelen bi 80bin kişi daha dolandırır çünkü artık insanların yumuşak karnını kime ne kadar yedirip reklamını yaptıracağını öğrendi. İnsanların son bir ümit olarak mesajlar attığı youtubedan ses kaydı yapıp ağladığı mağdurlar hala bir ümit gelip bizi paralara boğar diye düşünsede üzülerek görüyorumki bunun olması ihtimali imkansıza yakındır.

Pin It on Pinterest

Shares
Share This