Bir Sayfa Seçin
AVENGERS: INFINITY WAR MARVEL’IN YENİ BOMBASI

SERİNİN DEVAMI AMA MACERA HENÜZ BİTMEDİ

Avengers : Infinity Wars, Yenilmezler ve müttefikleri, dünyayı herhangi bir kahramanın ele alabileceği tehditler karşısında korumaya devam ettikçe, kozmik gölgelerden yeni bir tehlike ortaya çıktı: Thanos. Bir galaksiler arası infamy tiranıdır, amacı altı sonsuzluk taşını, ele geçirip, hayal edilemez güçleri kendi avucunda toplamayı ve bunları tüm gerçeklik üzerinde kendi iradesinin doğrultusunda kullanmasını sağlamaktır. Yenilmezlerin uğruna savaştığı her şey bu anın içinde gizliydi. Dünya’nın kaderi ve varoluşun kendisi hiç bu kadar belirsiz olmamıştı. Avengers serisinin devamı niteliğinde olan filmin büyük bir gösterimi oldu. Gişe hasılatı 250 milyon dalar olan film bir günde böylesi bir hasılat yaparak rekor kırdı. Kaldıki henüz Çİn’de gösterilmeye başlamadığını düşünürsek gerçekten çok iyi bir gişe hasılatı.

 

ÖRÜMCEK ADAM ROLÜNDE TOM HOLLAND

SENARYOYU OKUMA İZNİ YOKTU.

Avengers’ da Örümcek Adam rolünde oynayan Tom Holland’a çekimlerin başlayacağı zamana kadar senaryoyu okuma izni verilmemişti. Nedeni ise 2017 yılında sinemaya gelecek olan Spider Man Eve Dönüş filminden bir çok spoiler ve sırrı ifşa etmesiydi. Aktörün çenesi çok sağlam olmaması yüzünden biraz da yaşının gençliğine bağladığım bu laçka durum ilerde başını ağrıtabilir.

 

DURHAM KATEDRALİNDEKİ SIKI GÜVENLİK ÖNLEMİ

MARVELİN SİNEMATİK 19 NCU ESERİ

Durham Katedrali’ndeki çekimler, film setlerine yer açmak için her şey olmasa da en çok hareketli sahneleri içeriyordu. Cumartesi gecesi (6 Mayıs) filme alındıktan sonra, setlerin taşınması ve Pazar günü için katedralin hizmete hazır hale getirilmesi gerekiyordu. Pazar günü Katedralin kiliselik görevi bittiğinde Pazartesi günü tekrar film seti kurularak hazır hale getirildi. Böylelikle Pazartesi günü, filmin tamamlanması sağlandı. Durham Katedrali’ndeki çekimler için güvenlik o kadar sıkıydı ki, Katedral gardiyanlarının bile içeri girmesine izin verilmiyordu. Bu Marvel Sinematik Evreninde Marvel Stüdyosu tarafından yayınlanan on dokuzuncu filmidir.

AVENGERS SERİSİNİN YÖNETMENLERİ DEĞİŞTİ.

JOSS WHEDON YERİNE RUSSO KARDEŞLER

Joss Whedon, ilk iki Avengers filmini yönetmesine rağmen, sonraki iki Avengers filminde yönetmenlik koltuğuna oturmadı. Bunun yerine, Kaptan Amerika: Kış Askeri (2014) ve Kaptan Amerika: İç Savaş (2016) filmlerini yöneten Russo kardeşler, Infinity Savaşı ve şimdilik ismi belli olmayan Avengers serisinin 2019 daki filminin yönetmenlik koltuğuna oturacaklar.

İKİ ESKİ SHERLCOK HOLMES AYNI FİLMDE BİRLEŞTİ.

BİRİ IRON MAN DİĞERİ DR.STRANGE OLDU.

Robert Downey, Jr.’nin eski rollerinden biri olan Sherlock Holmes’tü. Sonunda kendisinin Iron Man karakterini candlandırdığı Avengers filminde, diğer bir Sherlock Holmes rolünü canlandırmış duayen aktör, Benedict Cumberbatch ile biraraya geldi. Bu filmde aktör Dr. Strange’i canlandırıyor. Bu da enteresan bir tesadüf olmuş. İki eski Sherlock Holmes birarada…

NATALIE PORTMAN DR. JANE FOSTER ROLÜNDEMİ?

HİÇ BİR MARVEL FİLMİNDE ROL ALMAYACAK.

Natalie Portman, filmde Dr. Jane Foster olarak rol almayacağını ve gelecekteki herhangi bir Marvel çizgi roman filminde yer almayacağını duyurdu. Eskilerden hatırlayacak olursanız Leon’da küçük bir kız rolünü canlandırmış ve bu filmle adından sıkça bahsettirmişti. Neden böyle bir duyuru yapma gereği duyduğunu pek anlamadım.

GAME OF THRONES CÜCESİ DEV OLDU

AVENGERS’DA İRONİYEDE YER VAR

Peter Dinklage bu filmde bir “cüce” ​​olarak görünüyor. Gerçek hayatta gerçekten bir cüce olan aktör Dinklage’nın karakteri, ironik olarak, herkesten daha uzun bir dev olarak gösteriliyor. O kısımda baya enteresandı. Aktörün eski dizisi olan Games Of Thrones dan tanıdığınız gibi kendisi Avengers’deki dev cüceyi oynadı.

HULK’UN BRUCE BANNER’LA İLİŞKİSİ

BRUCE BANNER’İN CANI HULK ÇEKTİ.

Marvel Sinematik Evren tarihinde ilk kez, Bruce Banner aslında Hulk ile doğrudan iletişim kurar. Filmdeki enteresan sekanslardan biride budur. Bu zamana kadar çizgi romanlarda ya da eski hikayelerinde Hulk’a kendi isteği dışında dönüşen Bruce Banner, Avengers’da ilk defa doğrudan Hulk’la iletişim kurup dönüşmeye çalıştığı sahneler var.

THOR ÇEKİCİNİ KAYBETMİŞTİ YERİNE

ÇEKİÇ BALTA KARIŞIMI BİRŞEY GELDİ

Thor, Çekiç Mjolnir’i bir önceki filmde kaybetti: Ragnarok (2017), bu filmde Stormbreaker olarak bilinen yeni bir çekiç – balta yaptı. Stormbreaker, Thor’un yoldaşı Beta Ray Bill’e verilen Asgard çekiçi için isimlendirildi. Marvel Müthiş Mjolnir’e dayanan bir savaş çekiç baltası. Çekicide tabiki meşhur cücemiz Peter Dinklage’ e yaptırıyor.

AVENGERS: INFINITY WAR İÇİN SON SÖZ

GERÇEKTEN İZLEMEYE DEĞER

Elbetteki bütün seriyi seyretmiş olan birisi için kaçırılmayacak bir filmdir. Sonuçta Marvelin devasa bütçelerle yapılmış zengin bir ekiple bir çok yerden bir çok iyi aktörle iyi bir iş çıkarılmış. Zaten açıklanan gişe gelirlerini gördükçe bunun ne denli doğru olduğunu görüyoruz. Tabi eğer Amerikan Marvel çizgi roman kültüründen pek haz etmeyen biriyseniz size hitap etmiyor diyebilirim. Çocukluktan neredeyse her hafta tğm çizgi romanları toplayan biri olarak kesinlikle izlenmesi gerekiyor.

Pin It on Pinterest

Shares
Share This