Bir Sayfa Seçin

ALMANYA BİZİ KISKANIYORMUŞ

Mar 2, 2021 | Gündem, Politik

Dövizin tavan yaptığı son günlerde kimse ağzını açıp bu Almanya bizi kıskanıyor demiyor. Ama hala bunu anlamamakta ısrar eden ufak bir grup olabilir. Onun sebebi de bir kısım politikacıların gazına gelip birazda diriliş tarzı diziler izleyip transa giren ekran başındaki kılıçlı tipler. Yalnız aynı zamanda bu gelir seviyesi düşük kılıç kalkanla TV karşısında oturan dar gelirli vatandaş, şu son dönemlerde bir şekilde kendini Almanya’ ya atıp işçi olarak çalışmak istiyor. Bir yanda böyle bir arzusu varken diğer yandan “Almanya bizi kıskanıyor” demeye devam ediyor. Madem Almanya bizi kıskanıyordu, o halde neden Almanya’ya göçüp orada hayatınızı idame ettirmek istiyorsunuz? Hatta bunun için kaçak bir şekilde sınırdan geçmeyi bile göze alıyorsunuz. Hayır daha da komiği şu ki sizi sınırdan geçirecek insan kaçakçıları bile size fiyat tarifesini Dolar ve Euro cinsinden veriyor. Böyle de enteresan bir gerçeklik varken siz hala kafayı kuma sokup efendim ama Almanya bizi kıskanıyor demekte ısrar etmenizdeki amaç nedir? Buraya kadar hep Türkiye içinden bir kısım vatandaşın hezeyanlarını dile getirdik. Tabi ki sadece bir kısım ufak bir topluluk buna inanıyor. Geri kalan millet bunları hiciv malzemesi olarak kullanmakta.

Bunu söyleyen insanlara kızmamak gerekiyor asıl kızılması gereken kişiler Avrupa’da yaşayıp tuttukları siyasal İslamcı partinin her dediğini tasdiklemesi. Kendilerince o parti onların İslamiyet’ini koruyormuş. Avrupa’da böyle enteresan bir kafa yapısı ile karşı karşıyayız. Türkiye’de insanların Avrupa’ da yaşamıyor ve sistemlerinden bir haber olmasını kendilerince bir avantaj gibi gören Avrupa’da yaşayan bir kısım Türk Vatandaşı kendilerini bilir kişi gibi görüyorlar.  “Madem mutlu değilsiniz neden dönmüyorsunuz?” dediğimizde efendim kurulu düzenleri varmış Almanya’da çocukları okuyormuş gibi kaypak bir açıklama yapıyorlar.

Türkiye’ye geldiklerinde canım vatanım çok özledik naraları ile hazır Euro 9 TL iken bavullarımızı dolduralım, ucuz TL cinsinden kredi çekip konut taksitine girelim demeyi vatanseverlik sanan bir pespaye güruh kalkıp bize milliyetçilik dersi verince neremizle güleceğimizi şaşırıyoruz. Medyaya bile yansıyan bir ailenin Almanya bize terörist muamelesi yaptı bizi uçakta kelepçeli bir şekilde Türkiye’ye getirdi deyip sonra Almanya bizi geri kabul etsin diye ağlamaları ortada iken hala hangi kafayı yaşıyorsunuz. Hayır bunun tek örneği onlar da değil. Bir başka çakma şikayetçi Gülüşken Ailesi İsveç’te babama bakmıyorlar diye Türkiye’nin

vergilerini babalarının malı gibi kullandığı Ambulans uçakla Türkiye’ye geldikten sonra İsveç’in madem bizi beğenmiyorsunuz vatandaşlığınızı iptal ediyoruz deyince, aile birden çark edip neden zırlamaya başladı?

Bu gün Avrupa Birliği, Türkiye’ye serbest dolaşım hakkı verse, Türkiye’nin %50 si, Avrupa’ya akın eder. Hatta bir çoğu da bir dönem bizden çok daha kötü durumda olan Bulgaristan, Yunanistan, Romanya, Macaristan gibi ülkelere bile göçmeye razı olurlar. Ama mangalda kül bırakmayan bizim çok milliyetçi Almancı Türk abilerimiz neden çok sevdikleri bu topraklara geri dönmüyorlar?

 

Boş Konuşuyorlar!

Bir de çıkıp konuşmuyorlar mı insan kafayı yiyor. Bazı siyasi partilerin yada figürlerin trolleri bugün Türkiye’nin vergilerini sömürürken, kalkıp bir de Almanya bizim neyimizi kıskanır, diye kendince ahmakça açıklamalarda bulunuyor. Almanya bizim ekonomik ve iktisadi durumumuzu kıskanmazmış çünkü onlar bu gün ekonomik olarak çok güçlüymüş. Kesin bilgi yayalım. Neymiş efendim Almanlar bizim çocuklarımıza sarılışımızı, merhametimizi kıskanırmış. Geri zekâlı, adama sormazlar mı; Türkiye’den kaçan bu kadar mülteciye kucak açan Almanya ve vesair Avrupa Birliği ülkeleri merhametsiz. Ama hukuksuz ve adil olmayan  davalarla hapishanelere doldurulan çoluk, çocuk ve kadınlara yapılan haksızlıklarla Türkiye çok merhametli. Sizin gibi troller ancak Türkiye’yi söğüşleyip götürdüğünüz paralarla, aldığınız lüks arabalarınızın fotoğraflarını sosyal medyada paylaşıp Türkiye’de ki tabanınıza gösterip hava atarsınız. Ama biri çıkıp diğerlerini uyandırmaya çalışırsa hemen bu şahısları kitlenize hedef gösterip zırlarsınız. Yıllardır hep siz mağdursunuz. Mağduriyetten ve içi boş muhafazakar milliyetçilikle, vatan millet din elden gidiyor naralarıyla, insanların gözlerinin içine baka baka halkı sonsuza kadar kandıramazsınız.

Siyasi Olarak Bile Pragmatistler

Avrupa’da siyasi mantalite de Türkler için farklı değildir. Hatta bu tüm göçmenler için geçerlidir. Kendilerine faydası olacak siyasilere oy verirler. Bunun için ilk amaç şudur. Gelecek olan siyasi oluşumların sosyal hakların kendileri için genişletilmesi ve kendileri açısından daha fazla hak hangi parti veriyorsa onlara doğru yönelmeleri gayet normaldir. Bu gün HDP Almanya’da olsa ve Türkler için daha fazla sosyal haklar vereceğini taahhüt ediyor olsaydı. Onlar için hangi parti olduğu umurunda olmazdı. Hatta bırakınız Kürt Siyasi Partisini onlar maddi ve sosyal açıdan ufak kazanımlar için o partinin ismine bakmaksızın. Nazi Partisine bile oy vermekten imtina etmezlerdi.  Yani bu gün Almanya da Sosyal Demokratlara oy veren bizim çok Müslüman Almancılarımız, Türkiye’ ye gelince şahin bir muhafazakar, siyasal İslamcı ve faşizan milliyetçilikle sandıkta son gaz oylarını siyasi İslamcı faşizan ne kadar parti varsa onlara verip sonra büyük bir keyifle asıl vatanları Almanya’ya dönerler. Hatta öyle ki başka partiye oy vermek onlar için dinden çıkmak anlamına gelir. O yüzden etrafında ki birilerinin başka partilere oy vereceklerini hissettikleri an, çemkirip; sen nasıl kafirlere oy verirsin tarzında bir konuşmayla onları da kamplaşmaya iterek bir nevi onları aforoz ederler. Onlardır dinin direği onlar ki İslam’ın ruhban sınıfıdır. Hatta öyle ki Almanya’ da ki kefereleri Müslüman yapmak amacıyla bir nevi kendilerini Osmanlı’nın Akıncıları gibi hissederler. En sonunda da geldikleri gibi Mercedeslerine ve BMW’lerine binip ellerinde ki bavullarına sığdırabildikleri kadar tekstil ve ayakkabı ile Almanya’ya dönerler. Tabii bu arada aldıkları Emlakları saymıyorum bile ama bizim gariban vatandaşlar buradan başka bir yere gitme şansları yoktur. Onların ise kendilerini Almanya bizi kıskanıyor diyerek avutmaya devam etmekten başka çareleri yoktur.

Alakalı Makaleler

Alakalı

YÜRÜYEN ÖLÜLER

YÜRÜYEN ÖLÜLER

Yatırıldığı akıl hastanesinde ölü olduğuna inanan ve bu nedenle de yemek yemeyen ve hiç bir yaşamsal faaliyete katılmayan bir akıl hastası, tüm uzman psikiyatristlerce girişilen her çabaya rağmen, ölü olmadığı konusunda bir türlü ikna edilememiş. Hastanın bu...

GÜNDEM KAOSU

GÜNDEM KAOSU

Gündem dediğimizde aklımıza, rutin bir günde bir toplantıda önemli olan konuların göz önüne alınması gelir.

YENİ BİR İŞ KURMAK

YENİ BİR İŞ KURMAK

Yeni Bir İş Kurmak için hangi sektörden başlayacağını şaşırmış bir milletin efradıyız.

Pin It on Pinterest

Shares
Share This