Bir Sayfa Seçin
AIRBNB NEDİR?

SEYAHATİNİZ İÇİN GEREKLİ UYGULAMA

Airbnb insanların seyahatlerinde konaklayacak yer bulmasını, mekan sahiplerinin mülklerini kiralamasını sağlayan bir web uygulamasıdır. 192 ülkede 33 bin şehirde 800 binin üzerinde kiralık mekan seçeneği sunan Airbnb Ağustos 2008’de ABD’de kurulmuştur. “Dünyanın her yanında benzersiz evler ve deneyimler rezerve edin.” mottosuyla yola çıkan AirBnb gerçekten seyahate çıkacak olan insanların konaklamasına yeni bir soluk getiriyor.

Airbnb
BİR SÜRÜ SEYAHAT UYGULAMASI VARKEN

NEDEN AIRBNB KULLANMALIYIZ?

Bu soruyu sormakta haklısınız. Bunca otel varken neden Airbnb’den konaklama alma ihtiyacımız olur diyebilirsiniz. Ama ğer çok seyahat eden biriyseniz bazı durumlarda otelde kalmak istemeyeceksiniz. Bazı ülkelerde ki oteller kendi sınıfındaki ülkeniz otellerine göre çok kalitesiz olmasına rağmen daha pahalı olabiliyor. Ya da geniş bir aileye sahipsiniz ya da bazı durumlarda mahremiyetinizi daha yüksek seviyede yaşamak isteyenleriniz olacaktır. Bazı durumlarda otel seçeneğinin yanında böyle alternatifler arayanlarınız olabilir. Kişisel deneyimime göre gayet başarılı ve iyi bir uygulama. Bir haftalık Fas tatilimde bu uygulamadan yararlandığımı belirtmeliyim ve gerçekten umduğumdan daha iyi çıktı. Tabi her kesin kendine göre pozitif ve ya negatif tecrübeleride olmuş olabilir. Bu da seyahatlerin her zaman olağan geçecek diye bir kaidesi olmadığındandır. Bazen bir çok şanssızlık başınıza gelebilir.

 

UYGULAMA NASIL ÇALIŞIYOR?

AIRBNB ÇALIŞMA MANTIĞINA BAKIŞ

Uygulamanın mantığı şöyle çalışıyor: Gideceğiniz ülke de oteller daha yüksek maliyete sahip olduğu için maliyeti daha düşük oda daire ya da villa tutmak için site üzerinden rezervasyon oluşturuyoruz. Ödemesini sistem üzerinden kredi kartı ile yapabiliyoruz. Yaptığımız ödeme Airbnb’nin ortak hesabında tutuluyor. Biz ne zaman kalacağımız yere ulaşırsak ve her şey istediğimiz gibiyse ödeme onayını yine aynı siteden mobil tablet yada bilgisayar üzerinden verebiliyoruz. Bu yönden gayet kullanışlı bir program.

Airbnb
SON OLARAK DİKKAT ETMENİZDE FAYDALI

BULDUĞUM BAZI NOKTALAR ŞUNLAR:

Rezervasyon yapmadan önce kesinlikle ev sahibini geleceğiniz  tarih aralıklarını vererek bilgilendirin bazı durumlarda hatalar olabiliyor.

Konaklamanızda seçim yaparken 2 kişilik olan apartları tutup 4 kişi giderseniz ya alınmazsınız ya da fazla olan kişi başı ücretlere tabi tutulursunuz sonra başınız ağırmasın bunu şartlarında görürsünüz.

Gideceğiniz ülke ya da şehirde seçimlerinizi yaparken ev sahibinin dilinizi yada bildiğiniz bir dili konuşabildiğinden emin olursanız sizin için daha iyi olur. Sonuçta AirBnb otel değil.

Kesinlikle rezerve edeceğiniz evin ya da dairenin şartlarını iyice okuyun çünkü her evin şartları aynı değil kimisi evde kesinlinkle sigara içilmesine karşı kimisinde evcil hayvan sokulmasını istemiyor.

Ayrıca şartların haricinde birde rezerve edeceğiniz ücretlere temizlik ve depozito gibi ücretlerde eklenebiliyor bunlara karşıda hazırlıklı olun yani rezerve ederken ev sahibinin tüm şartlarını kesinlikle okuyun.

Aynı zamanda Android ve IOS Akıllı telefonlardan uygulamayı indirip kullanabilirsiniz. İsteyen olursa bu linkten kredi kazanarak üye olabilir.

AIRBNB KUPONU

Airbnb

Pin It on Pinterest

Shares
Share This