Bir Sayfa Seçin

1 EURO’YA UÇAK BİLETİ

 

Evet yanlış okumadınız sürekli bir şehir efsanesi gibi yayılan bir çok öğrencinin ve dar gelirli gencin ya da ruhu genç kalmış kişilerin seyahat hayalini süsleyen bedavadan daha ucuz olan bu biletlerin sırrı nedir? Bu biletler nasıl bulunur kimler bu sırra vakıftır. Her zaman bulunurmu her yere bulunur mu gibi bir sürü soru vardır akıllarda bu yazıda işte bu bedavadan daha ucuz garip bilet fiyatlarının neden bu fiyatlara satıldığını ve nasıl bulunduğunu anlatmaya calışacağım.

 

Bazı Havayolları şirketleri bazen ücretlerini aracılarına yani acentelerine gönderirken ufak hesaplama hataları yapar ve ciddi indirimli uçuşlara neden olurlar. Bu çeşitli nedenlerden dolayı olabilir mesela para birimi dönüştürme hataları, teknik hatalar veya insan hatası. İşte bizim de bulmamız gereken sürekli böyle yanlış fiyat girilmiş biletlerdir. Bu tip çok ucuz biletlerden haberdar olmak için sürekli seyahatle alakalı sosyal medya gruplarına üye olup takip etmeliyiz.  Takip etmeniz gereken bazı gruplardan aşağıda bahsedeceğim ayrıca bu tip biletlerin alımında da dikkat etmeniz gereken bilgilere de yer vereceğim.

İşte bu tip biletleri bulmanızda size yardımcı olacak sizin gibi bir çok genç ya da genç olmasada ruhu genç kalmış üyeleriyle bir facebook seyahat platformu olan İnterrail Türkiye grubuna üye olmanız sizin için iyi bir başlangıç olacaktır. Ucuz uçak biletlerinin paylaşılması haricinde bir çok konuda da yardım alabileceğiniz bir  gruptur. Seyahat konusunda çekindiğiniz ya da ilk defa çıkıyorsanız nerede konaklarım nasıl gezerim nerede yiyebilirim gibi konularda da gayet yardım sever üyelere sahip bir platformdur, tavsiye ederim. Sayfa başlığına tıklarsanız linkinden ulaşabilirsiniz.

Irlanda merkezli bir havayolu firmasıdır. Tüm avrupaya ve bazı kuzey afrika ülkelerine destinasyonu olan ve çok ucuza bilet bulabileceğiniz bir havayolu firmasıdır. Eğer tarihleriniz esnekse ve avrupa içinde başka şehirlerede uçmayı planlıyorsanız, çok fazla bavul taşıyan bir yolcu değilseniz gerçekten çok ucuza bilet bulabiliyorsunuz. Bu havayolunun ucuz olması avantajının yanında dezavantajları şunlardır. İndiği havaalanları uluslararası havalimanları yerine şehrin daha uzak bölgelerindeki daha ufak havaalanları olabiliyor. Dolayısıyla şehir merkezlerine ulaşım biraz daha zor olabiliyor ama gitmeden önce iyi bir araştırmadan sonra yinede ulaşım bulabiliyorsunuz. Eğer bu havayolu ile ucuza uçaçağım diyorsanız kesinlikle öngörülen kabin bagaj boyutunu ve kilosunu aşan valizlerle ya da uçağın kargosuna vermeyi düşüneceğiniz ekstra bagajla yolculuğa çıkmayın düşündüğünüzden çok daha pahalıya mâlolur. Uçakta yolculuk boyunca yiyecek ve içecek kesinlikle ücretlidir.  Bütün bu şartları kabul ediyorsanız bence gerçekten ucuz uçak biletleri olan bir firmadır. Şöyle bir örnek verirsem:  Yunanistan Selanik çıkışlı Almanya Düselforf varışlı tek yön bileti 15€ gibi bir ücrete bulabiliyorsunuz. Daha çok araştırdığınızda sizin istediğiniz yönlere belki daha ucuz bilet yakalama şansınız olabiliyor. Tabi bunun içi kesinlikle seyahat tarihlerinizin esnek ve sadece bir kabin bagajıyla yolculuk ettiğinizi varsayarsak. Son olarak şu sıralar destinasyonlarına Dalaman’ı ekleyerek beni benden almış havayolu şirketidir.

EASY JET

Bu da başka bir hava yolu şirketi Yunanlı bir girişimci tarafından kurulmuştur. Bilet fiyatları gayet makuldur ama avrupa içinde ülke ve ya şehir değiştirecekseniz tabi. Bu şirketin avantajı indiği hava limanları uluslararası havalimanlarıdır. Genelde bu havayolunun avrupa içerisinde tek yön uçmak istediğimde daha sonra farklı bir destinasyona yolculuk yapacağımda şehir merkezine yakın ve uluslararası havalimanlarına inmek istediğimde kullanıyorum. Sizde kendiniz için farklı bir alternatif üretmeniz açısından ucuz bilet bulabileceğiniz bir havayolu şirketidir.   Bu şirkette de aynı Ryanair de olduğu gibi kabin bagaj haricinde bagaj ücretlidir ve uçak içi yeme içme servisi ücrete tabidir.

EUROWINGS

Bu da Almanya merkezli bir hava yolu şirketi. Yerine göre avrupa içi seyahatlerinde gayet ekonomik bilet bulma şansınız olabiliyor. Yine söyleyeceğim gibi uçak içi yeme / içme hizmeti yok. Kabin bagaj haricinde bagajınız varsa kesinlikle önceden online olarak bagaj hizmeti satın almak zorundasınız. Tabi aldığınız bilet fiyatlarına göre hiç de ucuz görünmeyecektir. Ama online almak havalimanında almaktan daha ekonomik bir yöntemdir.  Tabi bu havayolu şirketinde hiç çok ucuz bilet göremedim belki size denk gelebilir. Ortalama 50-60€ gibi fiyatlardan başlıyor.

1 EURO’LUK BİLETLERDE DİKKAT EdİLMESİ GEREKENLER

1 Euro’luk biletlerin sırlarına geldik.
  • Bu ucuz biletleri genelde takip ettiğimiz sosyal medyada duyuran kişiler oluyor sıkı takip ederseniz sizde farkedersiniz.
  • Genelde aynı acentenin sadece bir tanesi bu hatalı girilmiş biletlere sahip olduğundan siz aynı acentenin Türkiye sayfasından girdiğinizde bu biletlere ulaşamıyorsunuz kesinlikle verilen ülkenin sitesinden girip kontrol etmelisiniz.
  • Bu biletleri satın almak için kullandığınız kredi kartı Visa olursa bileti gördüğünüz fiyata alabiliyorsunuz ama Master kard sahipleri ekstra 15€ gibi bir bedel ödemek zorundalar.
  • Bu biletlerin süre ve kişi sınırı vardır. Yani yakaladığınız an almalısınız bazı durumlarda her bir bilet için ayrı bir kredi kartı isterler yani aynı anda 5 bilet alıp satayım diye hayallere girmeyin.
  • Rezervasyonunuzu mutlaka kontrol ettirin ve bilet haline dönüştürmek için vakit kaybetmeyin sistem uyandığında rezervasyonunuzu iptal edebiliyor.
  • Bu tarz biletler genelde tek yöndür ver geri döneceğinizi düşünerek ona göre kendinize geri dönüş içinde bir plan yapın. Yoksa 1 € ya uçtuğunuz yerden 500 € ya geri dönmek zorunda kalabilirsiniz.

Pin It on Pinterest

Shares
Share This